مایکروسافت از اپلیکیشن جدید توسعه داده شده برای کورتانا در ویندوز 10 رونمایی کرد

مایکروسافت از اپلیکیشن جدید توسعه داده شده برای کورتانا در ویندوز 10 رونمایی کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته تا دستیار هوشمند کورتانا را با تغییرات ویژه همراه کند که از آن طریق کاربران می‌توانند به رابط کاربری جدید و قابلیت‌های بهبود یافته تری دسترسی داشته باشند.

اپلیکیشن جدید دستیار هوشمند کورتانا در حال حاضر به صورت بتا و برای انجام تست‌های مختلف آماده عرضه شده است و کاربران عضو برنامه اینسایدر می‌توانند آن را از طریق منابع رسمی مایکروسافت دانلود و روی دستگاه‌های خود نصب کنند و در نهایت قابلیت‌های اولیه آن را مورد بررسی قرار دهند.

مایکروسافت با توسعه این اپلیکیشن تلاش کرده تا کورتانا را از رابط کاربری اصلی سیستم عامل ویندوز 10 جدا کند و آن را به صورت یک اپلیکیشن مستقل آماده عرضه به بازار کند.

اپلیکیشن کورتانا می‌تواند از این پس امکانات بهتری را برای دسترسی به موارد مختلف آماده ارائه به کاربران کند. یکی از تغییرات مهم عرضه شده در این اپلیکیشن شامل ارائه امکان مکالمه‌های چند جمله‌ای با دستیار هوشمند کورتانا است که باعث می‌شود تا کاربران از هوش مصنوعی آن به صورت بهینه‌تری استفاده کنند.

کاربران با استفاده از این نرم افزار می‌توانند اقدام به تنظیم زنگ برای ساعت و تایمر کنند یا رویداد جدیدی را در تقویم شخصی خود اضافه کنند. علاوه بر این، کورتانا می‌تواند یک اپلیکیشن مشخص که مبتنی بر پلتفرم ویندوز یونیورسال توسعه یافته را باز کند و فایل‌ها با فرمت مختلف را در آن‌ها اجرا کند.

مایکروسافت تصمیم دارد تا با توسعه هر چه هوشمندتر این دستیار دیجیتالی امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران عمومی قرار دهد تا از آن طریق کاربران بتوانند به صورت بهینه‌تر و سریع‌تر کارهای مختلف را با استفاده زا دستورهای صوتی مشخص شده در رابط کاربری ویندوز 10 اجرا کنند. هدف نهایی مایکروسافت از توسعه و عرضه کورتانا حذف کامل ماوس و کیبورد از روند استفاده سیستم عامل ویندوز 10 و جایگزین کردن دستورهای صوتی و اشاره‌ای در دستگاه‌های ویندوزی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید