مایکروسافت اج برای ویندوز 7 آماده عرضه شد

مایکروسافت اج برای ویندوز 7 آماده عرضه شد

مایکروسافت اج مرورگر جدید شرکت مایکروسافت بود که در سال 20015 در کنار ویندوز 10 آماده عرضه شده بود که حالا قرار است به صورت بهینه در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 7 نیز آماده عرضه شود.

شرکت مایکروسافت از این پس و مشخصاً پس از 4 از زمان معرفی و عرضه مایکروسافت اج در ویندوز 10، این مرورگر را از استفاده انحصاری درآورده است و آن را برای کاربران کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 7 نیز آماده عرضه کرده است. بر این اساس کاربران دستگاه‌های ویندوزی که از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند می‌توانند از همین حالا از این نسخه به صورت بهینه استفاده کنند.

مایکروسافت از چند ماه پیش تلاش کرد تا مرورگر مایکروسافت اج را بر پایه سورس کدهای کرومیوم آماده عرضه کند. بر این اساس مشخص شده که مایکروسافت اج قرار است پس از ویندوز 10 در سیستم عامل مک او اس نصب شده در کامپیوترهای  مک و نسخه‌های قدیمی ویندوز آماده عرضه کند.

بر این اساس کاربران می‌توانند از همین حالا مایکروسافت اج را در نسخه‌های پیشین سیستم عامل ویندوز نصب کنند و از آن استفاده کنند. مایکروسافت تصمیم دارد تا با توسعه و عرضه بهینه مایکروسافت اج برای تمامی پلتفرم‌های دسکتاپ و همراه به طور تدریجی توسعه و عرضه مرورگر اکسپلورر را متوقف کند و پس از آن خدمات مربوط به آن را به کاربران ارائه ندهد.

تا پیش از این مایکروسافت مرورگر اج را برای نسخه همراه و مشخصاً در دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید و آی او اس نیز آماده عرضه کرده بود و حالا تصمیم دارد تا روند استفاده از این سیستم عامل را در تمامی کامپیوترهای ویندوزی نیز گسترش دهد و آن را همانند گوگل کروم و فایرفاکس آماده عرضه به تمامی کاربران کند.  با وجود این مسئله به کاربران توصیه می‌شود تا به دلیل مسائل امنیتی همچنان از ویندوز 7 استفاده نکنند و اقدام به ارتقای دستگاه‌های خود برای اجرای سیستم عامل ویندوز 10 کنند، چرا که در  غیر این صورت ممکن است با محدودیت‌های بسیار زیادی در زمینه اجرای نرم افزارها مواجه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید