مایکروسافت آپدیت فریم ویر ماه ژانویه سرفیس ها را منتشر کرد

مایکروسافت آپدیت فریم ویر ماه ژانویه سرفیس ها را منتشر کرد

شرکت مایکروسافت به تازگی آپدیت جدید ماه ژانویه را برای سری محصولات خانواده سرفیس منتشر کرده است.
این آپدیت برای فریم ویر محصولات این سری، شامل نسخه WiFi و LTE تبلت‌های سرفیس پرو 2017، سرفیس لپ تاپ، نسل اول و دوم سرفیس بوک و سرفیس استودیو عرضه شده است. آپدیت اخیر شامل بهبودهای نرم افزاری و سخت افزاری برای دستگاه‌های تولید شده توسط مایکروسافت می‌شود.
علاوه بر این، آپدیت‌های یاد شده برای سرفیس پرو 4 و همچنین سرفیس پرو 3 نیز عرضه شده است. مهم‌ترین خصوصیت آپدیت فریم ویر جدید مقاوم سازی محصولات سرفیس در برابر حفره‌های امنیتی اخیراً کشف شده پردازنده‌های اینتل است. بر همین اساس، سری دستگاه‌های خانواده سرفیس با دریافت و نصب آپدیت جدید فریم ویر، در برابر آسیب پذیری‌های Meltdown و Spectre مقاوم خواهند شد.
آپدیت فریم ویر جدید یکی از حیاتی‌ترین به‌روزرسانی‌های امنیتی برای دستگاه‌های سرفیس به حساب میاید. به همین دلیل به کاربران این دستگاه‌ها توصیه می‌شود تا حتماً آن را دریافت کرده و روی دستگاه خود نصب کنند.
روند دریافت و نصب آپدیت جدید ماه ژانویه برای سرفیس ها بسیار آسان است و می‌توان آن‌ها را از طریق Windows Update دریافت کرد. بر همین اساس، کاربران پس از اطمینان حاصل کردن از اتصال اینترنت و شارژر دستگاه، می‌توانند به بخش Settings > Update & Security > Windows Update رفته و سپس به‌روزرسانی جدید را دریافت کنند. توجه داشته باشید که در حین آپدیت به هیچ وجه نباید دستگاه را خاموش کنید.
کاربران باید به یاد داشته باشند که پس از نصب به روز رسانی فوق، ممکن است روند اولین ریستارت، تا حدودی کُند شود و دستگاه به زمان بیشتری برای بارگذاری سیستم عامل نیاز داشته باشد.
علاوه بر این، مایکروسافت ادعا کرده که به‌روزرسانی فوق، برخلاف دیگر دستگاه‌های ویندوزی، در دستگاه‌های سرفیس، موجب به وجود آمدن مشکلات مربوط به بازدهی نمی‌شود. از همین حیث کاربران باید در سریع‌ترین زمان ممکن، به‌روز رسانی جدید را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید