مایکروسافت آنتی ویروسی جداگانه را برای آفیس توسعه می‌دهد

مایکروسافت آنتی ویروسی جداگانه را برای آفیس توسعه می‌دهد

شرکت مایکروسافت به منظور مقابله با گسترش هر چه بیشتر بد افزارهای نهفته در فایل‌های مبتنی بر آفیس، یک آنتی ویروس اختصاصی را برای این بسته نرم افزاری توسعه داده است.

تا پیش از این گزارش‌های زیادی در مورد انتشار ویروس‌ها و بد افزارهای دیگر منتشر شده از طریق فایل‌های ورد و اکسل منتشر شده بود. بسیاری از هکرها اقدام به تعبیه فایل‌های ویروسی توسعه داده خود در فایل‌های اکسل، ورد یا پاورپوینت می‌کنند و آن را به کاربران دستگاه‌های قربانی ارسال می‌کنند.

همین هفته گذشته نیز گزارش انتشار یک بد افزار تخریبی از طریق فایل اکسل سر و صدای زیادی به پا کرده بود و حالا مایکروسافت تصمیم گرفته تا با توسعه یک آنتی ویروس اختصاصی با این مسئله مقابله کند. این بد افزار که با عنوان CHAINSHOT شناخته شده است، به کاربران قربانی از طریق دانلود و باز کردن یک فایل اکسل حمله می‌کند و دستگاه قربانی را مورد حملات مختلف از طریق پلاگین فلش و جاوا اسکریپت قرار می‌دهد.

مایکروسافت اعلام کرده که نسخه جدید اپلیکیشن ویندوز دیفندر مجهز به یک آنتی ویروس اختصاصی برای بسته نرم افزاری آفیس خواهد بود تا از طریق آن به کاربران امکان استفاده ایمن از فایل‌های مبتنی بر ورد، اکسل و پاورپوینت را ارائه دهد.

این بسته نرم افزاری به صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌های دارای بسته نرم افزاری آفیس فعال می‌شود تا از طریق آن کاربران بتوانند تمامی فایل‌های حاوی ویروس را تشخیص داده و از طریق آن به مقابله با آن‌ها بپردازند.

این آنتی ویروس از همین حالا از طریق آپدیت‌های نرم افزاری ویندوز 10 در اختیار کاربران قرار گرفته است. بر همین اساس، کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update در بخش تنظیمات اصلی سیستم عامل ویندوز 10 به آپدیت‌های مربوط به این سیستم امنیتی دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید