مایکروسافت آداپتور اختصاصی USB-C برای سرفیس‌ها تولید می‌کند

مایکروسافت آداپتور اختصاصی USB-C برای سرفیس‌ها تولید می‌کند

بر اساس گزارش‌ها و شایعات تائید نشده، شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا عضوی جدید از اکسسوری های اختصاصی سرفیس را تولید و عرضه کند.

تا پیش از این شایعات بر این مسئله تأکید داشتند که مایکروسافت تصمیم دارد تا در سال جدید میلادی تمامی سرفیس‌های خود را با استفاده از درگاه یو اس بی سی تولید کند و در آن‌ها درگاه USB-A را حذف کند. اما حالا شایعات جدید ضمن تکذیب این ادعا، بر این مسئله تأکید دارند سرفیس‌های تولید شده در سال 2018 همچنان با همان ترکیب درگاه‌های ارائه شده در دستگاه‌های سال گذشته تولید خواهند شد و در آن‌ها می‌توانیم شاهد درگاه کامل USB-A باشیم.

در این میان مایکروسافت به عنوان تولید کننده سری محصولات خانواده سرفیس تصمیم دارد تا با ارائه یک مبدل یا همان آداپتور اختصاصی برای سرفیس‌ها، مشکل کمبود درگاه یو اس بی سی را در این محصولات بر طرف کند.

تا پیش از این، اپل به عنوان مهم‌ترین رقیب مایکروسافت اقدام به حذف تمامی پورت‌های کاربردی از دستگاه‌های خود کرده بود و تنها از درگاه بو اس بی سی در آن‌ها استفاده کرده بود. این مسئله باعث شد تا بسیاری از کاربران به محدودیت‌های جدید اعمال شده در مک بوک‌ها اعتراض کنند. در حقیقت ارائه درگاه‌های کاربردی‌تر نظیر USB-A و Mini Display Port از مهم‌ترین برگ برنده‌های مایکروسافت برای رقابت با اپل به حساب میاید.

به همین دلیل، مایکروسافت در تولید سری محصولات خانواده سرفیس همچنان تلاش داشته تا با ارائه درگاه‌های کاربردی‌تر؛ گوی رقابت را از اپل برباید. همین مسئله در نهایت منجر به تصمیم جدید مایکروسافت برای عرضه یک کابل تبدیل اختصاصی برای اتصال دستگاه‌های سرفیس به درگاه یو اس بی سی شده است. شایعات تأکید دارند که این محصول از نیمه دوم سال جاری میلادی آماده عرضه در سراسر دنیا خواهد شد.

مایکروسافت همواره تلاش کرده تا با ارائه اکسسوری ها مختلف، به صورت اختصاصی، از محدودیت‌های احتمالی سرفیس‌ها بکاهد. از همین حیث عرضه کابل تبدیل یو اس بی سی برای دستگاه‌های سرفیس نیز یکی از همین اقدام‌های مایکروسافت برای کاهش محدودیت‌های سرفیس‌ها به حساب خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید