مایکروسافت، سرفیس با قیمت ارزان‌تر تولید می‌کند

مایکروسافت، سرفیس با قیمت ارزان‌تر تولید می‌کند

شرکت مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد تا در نیمه دوم سال جاری میلادی از مدل‌های ارزان قیمت سرفیس‌ها رونمایی کند.

بر اساس جدیدترین گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا تبلت‌های هیبریدی جدید خود را با قیمت ارزان‌تر آماده تولید و عرضه در نیمه دوم 2018 کند.  بلومبرگ همچنین ادعا کرده که این محصولات ارزان قیمت با برند «سرفیس پرو» تولید نمی‌شوند بلکه به‌ عنوان محصولات اقتصادی این کمپانی آماده عرضه خواهند شد.

بلومبرگ اعلام کرده که این اطلاعات را از طریق یکی از منابع آگاه در مایکروسافت به دست آورده است. بر اساس این اطلاعات، مایکروسافت تصمیم دارد تا ارزان‌ترین سرفیس امسال را  با برچسب قیمت 400 دلار آماده عرضه کند. بر اساس شایعات، این دستگاه با دو ظرفیت 64 و 128 گیگابایت به همراه آپشن اتصال به شبکه LTE و WiFi آماده عرضه خواهند بود.

تحلیلگران ادعا می‌کنند که مایکروسافت با ارائه این محصول ارزان قیمت تصمیم دارد تا با آیپد نسل ششم شرکت اپل که به تازگی در بازار ارائه شده است، رقابت کند. اپل در جریان کنفرانس هفتم فروردین خود از یک آیپد ارزان قیمت با قابلیت اتصال به قلم استایلوس رونمایی کرد که از لحاظ کاربری شباهت زیادی به سرفیس 3 داشت. مهم‌ترین خصوصیت این محصول، قیمت پایین آن بود. در حقیقت آیپد نسل ششم با برچسب قیمت 329 دلار، حتی از برخی از مدل‌های آیپد پرو نیز قدرت پردازش بیشتری داشت.

در این میان، مایکروسافت تصمیم دارد تا تبلت جدید خود را به منظور رقابت هر چه بیشتر با اپل، با برچسب قیمت 400 دلار، یعنی 70 دلار گران‌تر از آیپد نسل ششم آماده عرضه کند.

بر اساس برخی از گزارش‌ها، سرفیس 400 دلاری تا 20 درصد وزن کمتری نسبت به سرفیس پرو 2017 با قیمت 799 دلار دارد و در عین حال 4 ساعت کمتر از نسخه پرو شارژ نگه می‌دارد. گفتنی است که عمر مفید برای نگه داشتن شارژ سرفیس پرو 13.5 ساعت است.

پیش از این نیز مایکروسافت سری محصولات ارزان قیمت خود و بدون پسوند «پرو» را عرضه کرده بود. آخرین نسخه از محصولات اقتصادی مایکروسافت سرفیس 3 بود که با پردازنده Core M تولید و عرضه شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید