قیمت لایسنس سخه Home ویندوز 10 افزایش پیدا کرد

قیمت لایسنس سخه Home ویندوز 10 افزایش پیدا کرد

شرکت مایکروسافت در یک اقدام ناگهانی اقدام به افزایش قیمت لایسنس نسخه Home سیستم عامل ویندوز 10 کرده است. این نسخه بدون هیج اعلام قبلی و به یک باره 19.01 دلار افزایش قیمت داشته و حالا با قیمت 139 دلار به کاربران عرضه می‌شود. این مسئله به آن معنا است که بسیاری از کامپیوترهای ویندوزی که با نسخه هوم این سیستم عامل آماده عرضه می‌شوند، دستخوش افزایش قیمت شده و حداقل با20 دلار قیمت گران‌تر آماده فروش خواهند شد.

البته مایکروسافت هنوز قیمت لایسنس نسخه پرو ویندوز 10 را تغییر نداده است و قیمت محصولات مبتنی بر این نسخه مثل سری محصولات سرفیس تغییر نخواهد کرد؛ با این حال تحلیلگران اعلام کرده‌اند که افزایش قیمت دلاری لایسنس نسخه‌های دیگر ویندوز 10 از طرف مایکروسافت بعید نخواهد بود و این کمپانی ممکن است به طور کامل قیمت سیستم عامل اختصاصی دستگاه‌های دسکتاپ خود را افزایش دهد.

این مسئله همچنین ممکن است باعث افزایش میل کاربران به استفاده از نسخه‌های کرک شده ویندوز 10 شود. تا پیش از این مایکروسافت و شرکت‌های مختلف امنیتی در مورد استفاده از نسخه‌های کرک شده و مشکلات امنیتی آن‌ها هشدار داده بودند، با این حال بسیاری از دستگاه‌های ویندوزی سراسر جهان از نسخه کرک شده این سیستم عامل استفاده می‌کنند.

برخی از تولید کنندگان کامپیوترها به صورت پیش‌فرض لایسنس ویندوز را به همراه دستگاه خود به فروش می‌رسانند که افزایش قیمت این لایسنس می‌تواند روی قیمت مصرف کننده نهایی این محصولات نیز تأثیر قابل توجهی داشته باشد.  افزایش قیمت نسخه هوم ویندوز 10 همچنین می‌تواند به منظور تشویق کاربران به خرید نسخه پروی این سیستم عامل اعمال شده باشد تا کاربران تمایل بیشتری به خرید ویندوز 10 پرو پیدا کنند.

در صورتی که تصمیم به خرید لایسنس قانونی ویندوز را دارید، توصیه می‌شود تا پیش از پایان یافتن لایسنس های ارزان قیمت موجود در بازار، خرید خود را انجام دهید چرا که در غیر این صورت باید نزدیک به 20 دلار هزینه بیشتری بابت لایسنس قانونی ویندوز 10 پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید