قلم سرفیس به زودی می‌تواند نوتیفیکیشن‌ها را نشان دهد

قلم سرفیس به زودی می‌تواند نوتیفیکیشن‌ها را نشان دهد

شرکت مایکروسافت به تازگی پتنتی جدید را به ثبت رسانده است که در طی آن مشخص شده که نسل بعدی قلم‌های سرفیس می‌تواند نوتیفیکیشن‌های مختلف ویندوز 10 را به کاربران نشان دهد.

در این پتنت، مایکروسافت سعی کرده تا چند چراغ ال ای دی را در بخش پایینی قلم سرفیس جای دهد که هر کدام دارای رنگی مشخص هستند و می‌توانند بر اساس شرایط مختلف، اطلاعاتی خاص را به کاربر ارائه دهند. مواردی نظیر رسیدن سطح شارژ باتری سرفیس یا قلم به حد بحرانی، ایمیل یا پیام دریافتی جدید و موارد دیگر از این دست می‌توانند از طریق چراغ‌های ال ای دی تعبیه شده در نسل‌های بعدی قلم‌های سرفیس نشان داده شوند.

در پتنت ثبت شده توسط مایکروسافت هیچ سخنی در مورد تعبیه سیستم ویبره در قلم به میان نیامده است. با این حال برخی از کاربران پیش بینی کرده‌اند قلم سرفیس در صورت تجهیز به سیستم نشان دادن پیام‌ها، حتماً نیاز به قطعه ویبره نیز خواهد داشت. این در حالی است که بسیاری از تحلیلگران به دلیل طراحی و کارایی قلم سرفیس، شایعات مربوط به تعبیه لرزش گر در قلم سرفیس را رد کرده‌اند.

گفتنی است که در حال حاضر هیچ اطلاعات مشخصی در مورد زمان عرضه نسخه جدید قلم سرفیس با این قابلیت منتشر نشده است و معلوم نیست که مایکروسافت چه زمانی آن را تولید و عرضه خواهد کرد. پیش بینی می‌شود که مایکروسافت نهایتاً تا اواسط سال جاری میلادی و مشخصاً در جریان معرفی سری 2018 محصولات سرفیس، قابلیت نمایش اعلان‌ها از طریق چراغ‌های ال ای دی را به قلم استایلوس اختصاصی خود بیاورد.

علاوه بر این، برخی از شایعات حاکی از آن هستند که مایکروسافت تصمیم به توسعه یک سری جدید از سرفیس با پردازنده‌های ARM دارد و از آنجایی که این محصولات از عمر باتری بسیار بالایی برخوردار هستند، ارائه قابلیت نمایش نوتیفیکیشن‌ها از طریق قلم سرفیس در آن‌ها، قابلیتی بسیار کارآمد به حساب میاید.

دیدگاهتان را بنویسید