قابلیت Sets در رداستون 5 ارائه نمی‌شود

قابلیت Sets در رداستون 5 ارائه نمی‌شود

شرکت مایکروسافت به تازگی طی یک پست در وبلاگ رسمی ویندوز 10 اعلام کرده است که تصمیمی به ارائه قابلیت Sets در رداستون 5 ندارد و این قابلیت قرار است در به روز رسانی‌های آینده سیستم عامل اختصاصی این کمپانی ارائه شود.

تا پیش از این، مایکروسافت قابلیت Sets را از طریق آپدیت‌های بتا به کاربران عضو برنامه ویندوز اینسایدر ارائه کرده بود این قابلیت در نسخه‌های بتای رداستون 4 ارائه شده بود و مایکروسافت از چند ماه پیش اعلام کرد که آن را برای تمامی کاربرانی که به پنجمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 مهاجرت کنند، ارائه خواهد کرد؛ اما حالا ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که توسعه این قابلیت فعلاً متوقف شده است و مایکروسافت تصمیمی به ارائه آن تا پایان سال جاری میلادی ندارد.

همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت حتی این قابلیت را از نسخه‌های بتا سیستم عامل ویندوز نیز حذف کند. بر همین اساس، کاربران عضو برنامه اینسایدر که به تازگی به روز رسانی‌های جدید را دریافت کرده‌اند، دیگر امکان استفاده از آن را نخواهند داشت.

گفتنی است، مایکروسافت هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه نهایی این قابلیت را ارائه نداده است و معلوم نیست که Sets چه زمانی به آپدیت‌های بتای ویندوز 10 باز خواهد گشت و کاربری چه زمانی امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

Sets یکی از قابلیت‌های کاربردی و مهم ویندوز 10 بود که توسعه آن از ابتدای سال 2018 شروع شده بود. این قابلیت به کاربران اجازه می‌داد تا تقریباً تمامی پنجره‌های اپلیکیشن‌های مختلف را به ‌صورت زبانه‌های جداگانه باز کنند و برای استفاده از نرم افزارها دیگر نیازی به باز کردن هم‌زمان چند پنجره مختلف نداشته باشند. این قابلیت در حقیقت باعث می‌شد تا تمامی پنجره‌ها، نظیر فایل اکسپلورر بتوانند مثل مرورگرها در تب‌های مختلف باز شوند. در ابتدای انتشار، این قابلیت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود؛ اما حالا مایکروسافت به دلایل نامعلوم تصمیم به حذف آن از آپدیت‌های بعدی ویندوز 10 گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید