قابلیت Continue On PC به آی او اس آمد

قابلیت Continue On PC به آی او اس آمد

شرکت مایکروسافت در راستای بهبود تجربه استفاده از کامپیوترهای ویندوزی به همراه دستگاه‌های همراه، قابلیت Continue On PC را به آی او اس آورده است.

کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون از این پس می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های رسمی سرویس مایکروسافت، به صورت مستقیم کارهای خود را بین تلفن هوشمند و کامپیوتر دسکتاپ خود سوئیچ کنند. تا پیش از این، مایکروسافت در توسعه اپلیکیشن‌های اختصاصی سرویس خود، این خدمات را به کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی ارائه داده بود. کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی با استفاده از مایکروسافت لانچر و اپلیکیشن‌های دیگر توسعه داده شده توسط مایکروسافت، کارها را بین تلفن هوشمند و کامپیوتر ویندوزی خود سوئیچ کنند.

با این حال، شرکت اپل به عنوان توسعه دهنده آیفون‌ها و سیستم عامل آی او اس، محدودیت‌های ویژه‌ای را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مختلف در نظر گرفته بود که کاربران امکان مدیریت کامل از طریق نرم افزارهای متفرقه را نداشتند. همین مسئله باعث شده بود تا مایکروسافت برای توسعه سرویس‌های یاد شده و قابلیت تایم لاین و Continue On PC با مشکلات زیادی مواجه شود و آن‌ها را با کمی تأخیر برای کاربران تلفن‌های هوشمند مبتنی بر آی او اس ارائه دهد.

اما حالا مایکروسافت توانسته با ترفندهایی خاص، قابلیت‌های ویژه‌ای را برای کاربران آی او اس ارائه دهد. با توجه به این قابلیت‌ها، کاربران آیفون‌ها می‌توانند یک ایمیل را در اپلیکیشن آوت لوک نصب شده در تلفن هوشمند خود نوشته و ادامه آن را در نرم افزار آوت لوک نصب شده روی کامپیوتر شخصی خود، ویرایش کنند.

این قابلیت مستلزم نصب بودن اپلیکیشن آوت لوک روی تلفن‌های هوشمند آیفون است، با این حال، کاربران برای استفاده از آن در کامپیوترهای ویندوزی، محدودیتی برای استفاده از نسخه وب آوت لوک یا اپلیکیشن رسمی آن روی دستگاه ندارند.

گفتنی است که این قابلیت فعلاً محدود به اپلیکیشن آوت لوک بوده و کاربران تلفن‌های هوشمند آیفون امکان استفاده از آن در سرویس‌های دیگر توسعه داده شده توسط مایکروسافت را ندارند؛ با این حال، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در آینده نزدیک، امکانات مشابه بیشتری را برای کاربران آیفون‌ها و کامپیوترهای ویندوزی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید