قابلیت Continue on Device به گوگل کروم آمد

قابلیت Continue on Device به گوگل کروم آمد

 

یکی از توسعه دهندگان به تازگی افزونه‌ای جدید برای پشتیبانی از قابلیت Continue on Device ویندوز 10 در مرورگر کروم را منتشر کرده است.

Domonic Maas نام توسعه دهنده این افزونه است که به تازگی اطلاعات مربوط به آن را در گیت هاب منتشر کرده است. این افزونه به کاربران مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز 10 این امکان را می‌دهد تا از طریق قابلیت تایم لاین، ادامه یک صفحه وب را در نسخه موبایل کروم مشاهده کنند.

تا پیش از این، مایکروسافت در توسعه آپدیت رداستون 4، قابلیت تایم لاین را برای ویندوز 10 ارائه کرده بود. مهم‌ترین استفاده این قابلیت برای کاربران ویندوز 10، مربوط به مشاهده یک صفحه به صورت ادامه دار، میان مرورگر اج نصب شده در تلفن هوشمند و کامپیوتر دسکتاپ می‌شد.

البته این قابلیت تنها محدود به مرورگر اج بوده و مایکروسافت هیچ پشتیبانی قابل توجهی از آن را در مرورگرهای دیگر نظیر فایرفاکس و کروم ارائه نداده بود؛ اما حالا Domonic Maas افزونه‌ای جدید را برای کروم توسعه داده است که به صورت مشابه با قابلیت تایم لاین، امکان مشاهده ادامه یک صفحه وب را به کاربران ارائه می‌دهد.

گفتنی است که این افزونه فعلاً در مرحله تست‌های بتا قرار دارد و در وب استور مرورگر کروم ارائه نشده است. کاربران حرفه‌ای و توسعه دهندگان از همین حالا با مراجعه به صفحه گیت هاب این افزونه می‌توانند آن را دانلود کرده و روی مرورگر خود نصب کنند. البته کاربران باید به یاد داشته باشند که این افزونه فعلاً دارای باگ‌هایی شناخته شده است و نصب آن ممکن است کروم را با مشکلات متعددی مواجه کند.

علاوه بر این، هنوز معلوم نیست که این افزونه با توجه به سیاست‌های گوگل در وب استور کروم ارائه خواهد شد یا خیر؛ هرچند گوگل در چند ماه اخیر نظارت بیشتری روی موارد ارائه شده در وب استور داشته و تصمیم دارد تا محدودیت‌هایی را در زمینه نصب افزونه‌های غیر مجاز در کروم اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید