قابلیت Continue در آپدیت پاییزی چگونه خواهد بود؟

قابلیت Continue در آپدیت پاییزی چگونه خواهد بود؟

قابلیت Continue on PC مایکروسافت، میتواند یک رابط کامل برای ارتباط کامپیوتر های ویندوزی و تلفن های هوشمند اندرویدی باشد که به کاربر قابلیت هایی نظیر بازکردن یک صفحه وب از تلفن هوشمند در کامپیوتر را ارائه میدهد. این قابلیت به تنهایی بسیار کارآمد به نظر میرسد، اما با این حال مایکروسافت میتواند بهبود هایی نیز در آن اعمال کند.
این قابلیت در حال حاضر از طریق دو روش قابل دسترس است : اول زمانی که یک URL از طریق یک اپلیکیشن نظیر کروم در دسترس باشد؛ و روش دوم از طریق مرورگر داخلی که در اپلیکیشن کورتانا تعبیه شده است که کاربر در هر دو روش میتواند با اشتراک گذاری صفحه با اپلیکیشن Continue، ادامه صفحه را در کامپیوتر خود ببیند.
این روش به خودی خود جالب توجه است اما اگر آن را با قابلیت های مشابه نظیر Continuity در اپل مقایسه کنیم، تا حدودی ضعیف تر و ابتدایی تر به نظر می رسد. مایکروسافت در استفاده از این قابلیت یک برگ برنده مهم در برابر اپل دارد و آن هم پلتفرم آزاد تر برای ارائه اپلیکیشن ها در تمام سیستم عامل های همراه است. علاوه بر این مایکروسافت سهم بیشتری به نسبت سیستم عامل مک در میان کامپیوتر های دسکتاپ دارد که پشتیبانی از سیستم عامل های اندروید، iOS و Windows Phone میتواند آینده کاربری یک پارچه مایکروسافت را تضمین کند.
بر همین اساس پیش بینی میشود که مایکروسافت در آپدیت Fall Creators ویندوز 10، قابلیت های بیشتری را برای همگام سازی تلفن هوشمند با کامپیوترها ارائه دهد. مایکروسافت میتواند با گسترش توانایی های قابلیت، نظیر ارائه برقراری تماس، ارسال پیام، انتقال فایل و قفل خودکار تبدیل به برنده رقابت با اپل برای ارائه یک تجربه کاربری یکپارچه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید