قابلیت Block potentially unwanted apps به نسخه جدید مایکروسافت اج اضافه شد

قابلیت Block potentially unwanted apps به نسخه جدید مایکروسافت اج اضافه شد

شرکت مایکروسافت به تازگی نسخه جدید مرورگر اینترنتی مایکروسافت اج را به همراه قابلیت بررسی امنیتی Block potentially unwanted apps آماده عرضه کرده است.

مایکروسافت اج در نسخه جدید تبدیل به نسخه‌ای شخصی سازی و تغییر یافته از مرورگر متن باز شده است و از این پس با هسته‌ای مرورگر به کاربران ارائه می‌شود. بر این اساس مشخص شده است که مایکروسافت در توسعه و عرضه این نسخه از مرورگر مایکروسافت اج اقدام به ارائه قابلیت پشتیبانی از سیستم امنیتی ویندوز دیفندر کرده است.

ویندوز دیفندر تعبیه شده در مایکروسافت اج که برای دستگاه‌های ویندوزی ارائه شده است از این پس پیامی هشدار را برای دانلود و نصب اپلیکیشن‌های ارائه شده در وب نشان می‌دهد. کاربران با استفاده از این سیستم امنیتی می‌توانند احتمال مخرب بودن یا عدم کارکرد درست نرم افزارهای در حال دانلود را مشاهده کرده و از آن طریق مدیریت بیشتری روی سیستم امنیتی دستگاه‌های خود داشته باشند.

این قابلیت البته باعث می‌شود تا مایکروسافت اج بسیاری از نرم افزارهای ارائه شده در وب را دانلود نکند. بر این اساس کاربران می‌توانند بر اساس تمایل خود آن را غیر فعال کنند و همانند گذشته از مرورگر پیش‌فرض سیستم عامل خود استفاده کنند.

برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد صفحه edge://flags شوید. عبارت یاد شده را در بخش آدرس مرورگر تایپ کنید
  2. عبارت unwanted”, in the highlighted results for را که به عنوان بخشی از ویندوز دیفندر شناخته می‌شود در قسمت جست جو وارد کنید
  3. گزینه یاد شده را غیر فعال کنید
  4. مرور گر را ریستارت کنید

گفتنی است که این قابلیت امکان فعال سازی دوباره را نیز دارد و کاربران در زمان وب گردی‌های غیر امن نیز می‌توانند اقدام مدیریت امنیت دستگاه خود کنند. این آپدیت به تازگی در نسخه جدید سیستم عامل ویندوز 10 ارائه شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید