قابلیت مدیریت خانه هوشمند از طریق ویندوز 10 عرضه شد

قابلیت مدیریت خانه هوشمند از طریق ویندوز 10 عرضه شد

وبلاگ رسمی Windows Central در پست جدید خود اعلام کرده که ویندوز 10 از این پس امکان مدیریت تجهیزات خانه هوشمند را خواهد داشت.

Windows Central توضیح داده است که از این پس قابلیتی به نام connected home به کورتانا اضافه‌شده که امکان مدیریت تجهیزات خانه هوشمند را به کاربران خواهد داد. کاربران از طریق این منو می‌توانند تجهیزات هوشمند سازی خانه خود را به دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی کورتانا متصل کرده و از طریق آن خانه هوشمند خود را کنترل کنند.

مایکروسافت اعلام کرده که این امکان در حال حاضر از تجهیزات هوشمند سازی Wink، Insteon، Nest، SmartThings و Hue استفاده می‌کند و در آینده نزدیک قرار است سرویس‌های دیگر نیز به این مجموعه اضافه شوند.  Windows Central همچنین تأکید کرده که این قابلیت از طریق تمامی دستگاه‌های مجهز به نسخه دسکتاپ و موبایل ویندوز 10 در دسترس خواهد بود.

پیش از این نیز یکی از خبرنگاران وب‌سایت Theverge اعلام کرده بود که مایکروسافت تصمیم دارد تا بسترهای لازم برای اتصال ویندوز 10 به سیستم خانه هوشمند را توسعه دهد. این بستر شامل یک هاب کامل برای کنترل تجهیزات، اپلیکیشن های مناسب برای مدیریت خانه هوشمند و سازگاری سرویس‌های مختلف نظیر تقویم با این سیستم خواهد بود.

این مسئله می‌تواند حکم تأییدی بر تلاش مایکروسافت برای ورود هرچه بهتر به محصولات همراه نظیر تبلت های سرفیس پرو باشد چراکه با استفاده از یک تبلت یا تلفن هوشمند ویندوزی، کاربران قادر خواهند بود تا موارد مختلف نظیر شدت نوردهی چراغ‌ها، کنترل سیستم صوتی و تصویری خانه و تجهیزات آشپزخانه نظیر قهوه‌جوش، چای‌ساز و اجاق هوشمند را از راه دور و به‌صورت همراه کنترل کنند.

حدود دو ماه پیش نیز مایکروسافت با همکاری شرکت هارمن کاردن اقدام به تولید یک اسپیکر هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی کورتانا کرده بود تا با محصولات رقیب نظیر آمازون اکو (مجهز به دستیار صوتی الکسا) و گوگل هوم (مجهز به دستیار گوگل) رقابت کند. اسپیکرهای مجهز به دستیار صوتی هوشمند می‌توانند بااتصال به تجهیزات هوشمند سازی خانه، فرمان‌های صوتی را برای کنترل این تجهیزات به‌کارگیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید