قابلیت محدود سازی باتری برای محصولات سرفیس عرضه شد

قابلیت محدود سازی باتری برای محصولات سرفیس عرضه شد

شرکت مایکروسافت صبح امروز اقدام به عرضه قابلیتی ویژه برای کامپیوترهای سری سرفیس کرده است که از طریق آن کاربران می‌توانند میزان مصرف دستگاه از انرژی و شارژ باتری را محدود کنند.

قابلیت یاد شده به کاربران سری محصولات سرفیس اجازه می‌دهد تا مدیریت بیشتری روی باتری داشته باشند. زمانی که این قابلیت فعال باشد، باتری محدودیت مصرف انرژی را به صورت خودکار کنترل کند و اگر شارژ دستگاه زیر 50 درصد بیاید، تمامی قابلیت‌ها به صورت Power Saver کار خواهند کرد. پس از اتصال آداپتور به دستگاه، حالت Power Saver به صورت خودکار خاموش می‌شود تا دستگاه با نهایت بازدهی ممکن به کار خود ادامه دهد.

این قابلیت در UEFI سری محصولات سرفیس قرار گرفته است و کاربران کافی است با دسترسی به این بخش، گزینه Battery Limit Mode را در زیر شاخه Boot Configuration فعال کنند.  گفتنی است که این قابلیت برای تمامی محصولات سری سرفیس از سرفیس پرو 3 به بعد عرضه شده است.

به طور کل قابلیت محدود سازی باتری به کاربران سرفیس اجازه می‌دهد تا کنترل بهتری روی مصرف انرژی دستگاه خود داشته باشند. این قابلیت در زمان مشخص بازدهی دستگاه را به حداکثر ممکن می‌رساند و در زمان‌های مورد استفاده از طریق باتری مصرف دستگاه را به حداقل‌ترین حالت می‌رساند. البته این استفاده از این قابلیت تا پیش از این به صورت دستی قابل استفاده بود و کاربران می‌توانستند در زمان مورد نظر خود مصرف انرژی دستگاه را به پایین‌ترین حد برسانند.

برای استفاده از این قابلیت، کاربران کافی است ابتدا به بخش Windows Update در تنظیمات اصلی ویندوز 10 مراجعه کرده و آپدیت جدید فریم ویر سرفیس خود را دریافت کنند و پس از نصب آن به UEFI دستگاه رفته و به این قابلیت دسترسی داشته باشند. باید به یاد داشت که در هنگام نصب این آپدیت باید نکات ایمنی مبنی بر عدم خاموشی ناگهانی دستگاه در زمان نصب آپدیت‌ها را رعایت کرد ؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است دستگاه به طور کامل خاموش شود و دیگر قابل استفاده نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید