قابلیت تایم لاین ویندوز 10 برای بار دیگر مشاهده شد

تایم لاین

تیم پشتیبانی کننده از نسخه اینسایدر ویندوز 10 به تازگی قابلیت تایم لاین را به کاربران اینسایدر نشان داده‌ است.

قابلیت تایم لاین به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق اتصال مشترک میان دستگاه‌های مختلف دارای یک حساب، تجربه‌ای یکپارچه را به کاربران در دستگاه‌های مختلف داشته باشند. تیم اینسایدر به تازگی از طریق انتشار تصاویری از طریق وب سایت رسمی مایکروسافت اقدام به نمایش این قابلیت به کاربران کرده‌ است.

این تیم اعلام کرده که توسعه دهنده اپلیکیشن‌های ویندوز 10 باید کدهای منبع برنامه‌های را بررسی کنند و از اینکه اپلیکیشن آن‌ها با این قابلیت سازگار است، مطمئن شوند.

برخی قابلیت‌های تایم لاین از همین حالا برای برخی از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های ویندوز 10 نظیر اج، آفیس و اخبار ارائه شده با این حال عرضه عمومی این قابلیت تا سال 2018 به تعویق افتاده است.

از آنجایی که کاربری قابلیت تایم لاین در ویندوز 10 ممکن است باعث تغییراتی در سیاست‌های حریم خصوصی مایکروسافت ایجاد کند، این شرکت  بیانیه حریم خصوصی جدید خود را با حجم 25 صفحه منتشر کرده است.

قابلیت تایم لاین قرار بود در کنار سومین آپدیت بزرگ ویندوز 10، یعنی آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators عرضه شود. اما مایکروسافت تنها یک ماه پیش از عرضه این آپدیت از طریق بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که قابلیت تایم لاین از طریق آپدیت‌های بعدی روی ویندوز 10 نصب می‌شود. مایکروسافت در آن زمان ادعا کرده بود که تأخیر در عرضه قابلیت تایم لاین کمتر از یک ماه خواهد بود. اما حالا توسعه دهندگان ردموندی اعلام کرده‌اند که قابلیت تایم لاین تا پایان سال 2017  عرضه نخواهد شد و عرضه آن تا ماه‌های ابتدای 2018 به تعویق خواهد افتاد.

بدون هیچ شکی عرضه ابتدایی این قابلیت ابتدا برای تست به کاربرهای اینسایدر ارائه می‌شود و پس از عرضه نهایی برای کاربران عمومی عرضه خواهد شد. بر همین اساس پیش بینی می‌شود که عرضه نهایی تایم لاین تا ماه آوریل سال آینده میلادی به تعویق بیافتد.

دیدگاهتان را بنویسید