قابلیت اجرای هم‌زمان چندین حالت از یک اپلیکیشن یونیورسال به ویندوز 10 میاید

قابلیت اجرای هم‌زمان چندین حالت از یک اپلیکیشن یونیورسال به ویندوز 10 میاید

مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک تصمیم دارد تا قابلیت پشتیبانی از حالت‌های مختلف یک اپلیکیشن پلتفرم یونیورسال در ویندوز 10 را به توسعه دهندگان ارائه دهد.

این قابلیت قرار است به طور مشخص در بیلد نسخه 1803 ویندوز 10 که زیر مجموعه‌ای از رداستون 4 است، در اختیار توسعه دهندگان و کاربران حرفه‌ای قرار بگیرد. قابلیت یاد شده به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا یک اپلیکیشن را چندین بار در حالت‌های مختلف اجرا کنند و نحوه کاربری آن‌ها را به صورت هم‌زمان بررسی کنند.

اخبار مربوط به این قابلیت اولین بار توسط وب سایت Neowin منتشر شده است. این وب سایت در ادامه ادعا کرده که قابلیت یاد شده از طریق مرکز توسعه دهندگان ویندوز در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که این قابلیت می‌تواند به روند توسعه هر چه بهتر اپلیکیشن‌های کاربردی برای پلتفرم یونیورسال ویندوز 10 کمک زیادی کند. بر همین اساس، مایکروسافت از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته تا با توسعه هر چه بهتر قابلیت‌های کاربردی برای توسعه دهندگان، اپلیکیشن‌های ارائه شده در ویندوز استور را بهبود بخشد و از طریق آن کاربران بیشتری را به سمت استفاده از ویندوز استور و همچنین عدم استفاده از نرم افزارهای متفرقه متقاعد کند.

گسترش کاربری پلتفرم یونیورسال ویندوز و کاهش میزان نصب نرم افزارها از طریق وب و دیگر منابع غیر رسمی، باعث می‌شود تا امنیت کاربران ویندوز بیشتر از گذشته افزایش یابد و مایکروسافت به عنوان توسعه دهنده اصلی سیستم عامل ویندوز 10 تسلط کاملی روی نرم افزارها داشته باشد.

بر همین اساس، پیش بینی می‌شود تا میزان گزارش‌های مبنی بر ویروسی شدن کامپیوترهای ویندوزی و ابتلای آن‌ها به بدافزارهای گوناگون با گسترش کیفیت پلتفرم یونیورسال کاهش پیدا کند. علاوه بر این، مایکروسافت امیدوار است تا با توسعه این اپلیکیشن‌ها تجربه کاربری ویندوز 10 را به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین سیستم عامل‌های دستگاه‌های دسکتاپ در سراسر جهان، افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید