فونت‌ها در رداستون 4 مجهز به تنظیمات مدرن شدند

فونت‌ها در رداستون 4 مجهز به تنظیمات مدرن شدند

شرکت مایکروسافت در راستای کامل کردن بخش تنظیمات مدرن ویندوز 10، به تازگی اقدام به طراحی بخشی خاص برای فونت‌ها کرده است.
تغییرات یاد شده برای اولین بار در بیلد 17074 ویندوز 10 که با عنوان رداستون 4 شناخته می‌شود، عرضه شده است. کاربران اینسایدر پس از دریافت و نصب آپدیت‌های این بیلد می‌توانند از طریق بخش Settings به تنظیمات فونت دسترسی داشته باشند. این آپدیت باعث می‌شود تا کاربران با استفاده از ویندوز استور بتوانند فونت‌های مختلف خود را دریافت و نصب کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند به طور سریع تنظیمات فونت را انجام دهند.
تا پیش از این کاربران برای مدیریت فونت‌ها باید به بخش Control Panel مراجعه می‌کردند و حتی برخی از کارها را با مراجعه به فولدر Fonts درایو C به صورت دستی انجام می‌دادند. اما حالا آپدیت جدید به کاربران این اجازه را می‌دهد که از طریق تنظیمات اصلی ویندوز 10 تمامی فونت‌های نصب شده در سیستم عامل را مدیریت کنند.
مایکروسافت مدت زیادی است که در تلاش برای طراحی یک بخش تنظیمات جدید برای سیستم عامل ویندوز است. این شرکت تصمیم دارد تا این بخش تنظیمات که به صورت مدرن طراحی شده است را به عنوان جایگزینی مناسب برای بخش Control Panel معرفی کنند. اما میزان رضایت بسیاری از کاربران اینسایدر از تنظیمات قدیمی در ویندوز، باعث شده تا مایکروسافت به فکر حذف تدریجی آن از سیستم عامل ویندوز 10 باشد.
پیش بینی می‌شود تا زمان عرضه نهایی چهارمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 با عنوان رد استون 4 برای تمامی کاربران، مایکروسافت بخش تنظیمات را به طور کامل طراحی کرده و حتی کنترل پنل را از آن حذف کند.
اگر از کاربران اینسایدر هستید؛ از همین حالا می‌توانید با مراجعه به بخش Windows update در بخش تنظیمات اصلی، اقدام به نصب جدیدترین آپدیت و بیلد سیستم عامل خود کنید. گفتنی است که آپدیت‌های ارائه شده برای کاربران اینسایدر به صورت تست ارائه می‌شود و مسرفیسن است با باگ‌های متعددی همراه باشد. همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت به عنوان شرکت توسعه دهنده این سیستم عامل از کاربران عادی و تجاری درخواست کند که به عضویت بخش اینسایدر نیایند.

دیدگاهتان را بنویسید