فایرفاکس در آینده با اسکنر عنبیه سرفیس ها قفل می‌شود

فایرفاکس در آینده با اسکنر عنبیه سرفیس ها قفل می‌شود

بنیاد موزیلا تصمیم دارد تا در آینده نزدیک و در توسعه نسخه جدید مرورگر اینترنتی فایرفاکس امکان پشتیبانی از ویندوز هلو (Windows Hello) را به کاربران ارائه دهد.

بر این اساس، کاربران می‌توانند از طریق نسخه‌های آینده مرورگر اینترنتی فایرفاکس به سیستم احراز هویت بیومتریک متنی بر سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنند. این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران کامپیوترهای ویندوزی نظیر سرفیس ها که دارای سیستم احراز هویت بیومتریک تولید شده‌اند، نظیر محصولات سرفیس تولید شده توسط شرکت مایکروسافت، می‌تواند قفل فایرفاکس را از طریق ویندوز هلو باز کنند.

مایکروسافت از سال 2015 و با توسعه سرفیس پرو 4 و نسخه‌های بعدی سری محصولات سرفیس اقدام به توسعه اسکنر عنبیه چشم در دوربین جلویی دستگاه‌های خود کرده است. علاوه بر این، برخی از سری محصولات سرفیس  دارای کیبوردهای مبتنی بر اسکنر اثر انگشت هستند که تا پیش از این تنها می‌توانستند قفل اصلی سیستم عامل را باز کنند. بررسی‌های جدید حاکی از آن است که شرکت موزیلا در حال توسعه یک سیستم امنیتی جدید است که از طریق آن کاربران می‌توانند قفل فایرفاکس را باز کنند. علاوه بر این، پسوردهای وب سایت‌های لاگین شده از این طریق می‌توانند به صورت ایمن در دستگاه باقی بمانند و کاربران با احراز هویت خود از طریق اثر انگشت و عنبیه چشم به پسورد وب سایت‌های مختلف که در فایرفاکس متصل شده‌اند، دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که این قابلیت فعلاً در مرورگر فایرفاکس ارائه شده است و مرورگر کروم فعلاً از چنین قابلیتی به صورت پیش‌فرض و مشتقیم برخوردار نیست.

موزیلا تصمیم دارد تا در آینده نزدیک با توسعه بهینه‌تر WebAuthn اقدام به ارائه قابلیت‌های امنیتی بهتر به کاربران فایرفاکس کند.

دیدگاهتان را بنویسید