عنوان‌های زنده از منوی استارت ویندوز 10 حذف نمی‌شوند

استارت ویندوز

شایعات منتشر شده در طول چند روز گذشته حاکی از آن بودند که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک عنوان‌های زنده را از استارت ویندوز حذف کند. اما حالا مایکروسافت این مسئله را تکذیب کرده است.

تیم توسعه و طراحی رابط کاربری سیستم عامل ویندوز در پاسخ به سؤال یکی از کاربران اعلام کرده که این شرکت تمایلی برای توقف فرایند عرضه عنوان‌های زنده در استارت ویندوز10 را ندارد.

منوی استارت ویندوز 10 همچنین تصاویر مفهومی مربوط به منوی استارت پس از اعمال آپدیت جدید را تائید کرده است. بر این اساس این منو همانند گذشته در 2 حالت تاریک و روشن آماده عرضه می‌شود و شرکت مایکروسافت آیکون‌های جدیدی را برای آن در نظر می‌گیرد که در نوع خود باعث تغییر ظاهر ویژه و منحصر به فرد سیستم عامل می‌شود.

عنوان‌های زنده در منوی استارت ویندوز 10 قدمتی 8 ساله دارند و شرکت مایکروسافت از زمان استفاده از طراحی ویندوز مترو در ویندوز 8 از این عنوان‌ها استفاده کرده است. عنوان‌های زنده همانند کاشی‌های مربعی یا مستطیلی شکل هستند که آیکون هر اپلیکیشن در آن‌ها قرار گرفته است و بر اساس موارد مهم نشان داده شده در اپلیکیشن تغییرات ویژه و منحصر به فردی می‌کنند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که به زودی طراحی جدید استارت سیستم عامل ویندوز 10 را آماده عرضه به کاربران می‌کند با این حال این شرکت هیچ تصمیمی برای حذف این عنوان‌های مربعی و مستطیلی از رابط کاربری ندارد و همچنان آن‌ها در آپدیت 20H1 مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گفتنی است آپدیت 20H1 قرار است در ماه مارس تا آوریل آماده عرضه به تمامی کاربران شود. این آپدیت مجهز به تغییرات ویژه‌ای خواهد شد که روند کاربری و استفاده طولانی مدت از کامپیوترهای شخصی را بهینه سازی می‌کند. گفتنی است که این آپدیت مهم‌ترین به روز رسانی عرضه شده برای سیستم عامل ویندوز 10 در سال 2020 میلادی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید