عضو جدید خانواده سرفیس معرفی شد

عضو جدید خانواده سرفیس معرفی شد

امروز مایکروسافت نسل جدید تبلت های سرفیس را معرفی کرد. این محصول هیبریدی که به سادگی Surface Pro نامیده میشود از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با نسل قبلی خود یعنی سرفیس پرو 4 ندارد اما تفاوت اصلی آن بر سر طراحی سخت افزاری است و به قول panos panay “تغییرات معنا داری” در آن انجام شده است. Panay در ادامه معرفی Surface Pro افزود که 800 قطعه سفارشی توسط مایکروسافت کنار هم چیده شده تا اوج شکوه مهندسی را به رخ بکشاند.
سرفیس پرو مجهز به هفتمین نسل از پردازنده های اینتل با نام Kaby Lake شده است که نسخه Core m3 و Core i5 آن بدون وجود فن طراحی شده و برای اجرای ویندوز 10 و برنامه های آن بهینه شده است. به لطف حذف فن و مصرف کم پردازنده سرفیس پرو میتواند تا 13.5 ساعت باتری نگه دارد که طبق ادعای مایکروسافت، این محصول به نسبت نسل قبلی 50 درصد افزایش طول عمر باتری داشته است. گفتنی است که نسخه Core i7 این محصول همچنان به همراه فن عرضه میشود.
بر اساس ادعای panos panay، پردازنده تنها بخش مهمی نیست که در سرفیس جدید تغییر کرده است بلکه طراحی داخلی SSD برروی مادربرد از دیگر اتفاقاتی است که میتواند به کوچک شدن و سبک شدن سرفیس پرو کمک بسیاری بکند.
اما از لحاظ طراحی ظاهری شاید در نگاه اول، آن هم برروی عکس قادر به درک تفاوت ظاهری میان سرفیس پرو و سرفیس پرو 4 نباشیم اما اگر با دقت فراوان آن را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که به دلیل حذف فن و شیار های انتقال حرارت از روی بدنه، سرفیس پروی جدید به طرز قابل توجهی نازک تر و حتی سبک تر شده تا حدی که حمل و استفاده از آن در حین حرکت راحتتر از گذشته شده است. کاهش وزن در مدل Core i5 بسیار بیشتر از دو مدل دیگر بوده و به جرات میتوان گفت که این مدل سبک ترین دستگاه با پردازنده Core i5 و مبتنی بر ویندوز در دنیا است. همچنین مایکروسافت اعلام کرده که مدل با پشتیبانی از شبکه LTE برای این محصول در آینده ای نزدیک عرضه خواهد شد. پیش بینی میشود که سرفیس پرو LTE مجهز به پردازنده های ARM باشد.
از دیگر تغییرات اعمال شده در سرفیس جدید مکانیزم کاری لولای آن است. لولای کیک استند حالا مایتواند تا 165 درجه باز شود و برای امنیت بیشتر دیگر حالت گیره ای سابق را ندارد و میتوان آن را باز یا بسته کرد. در کنار طراحی جدید لولا، سرفیس جدید با صفحه نمایشی با قابلیت های بهتر ارائه شده. سرفیس جدید پشتیبانی کامل از سرفیس دایل را برروی صفحه نمایش دارد و میتوان دقیقا مانند سرفیس استودیو از دایل روی آن استفاده کرد.
علاوه بر این، طراحی دوباره قلم نیز از تغییرات مهم در سرفیس جدید به حساب میاید . قلم سرفیس دیگر داخل جعبه سرفیس پرو موجود نیست و باید آن را به صورت جداگانه تهیه کرد. قلم سرفیس با قابلیت تشخیص شیب ساخته شده و میتواند به صورت دقیق با آن هاشورها و سایه های مختلف را طراحی کرد و حالا قلم سرفیس قدرت حساسیت 4096 را دارد که برای طراحان و گرافیست ها بسیار مناسب خواهد بود.
کیبورد سرفیس های جدید نیز با تغییراتی از جنس ساخت و طراحی مواجه شده اند. تایپ کاور های جدید از alcantara fabric ساخته شده اند و از لحاظ ظاهری بسیار زیبا تر از کیبورد سرفیس پرو 4 هستند علاوه بر اینکه در رنگ بندی های جدید برای سلیقه های متفاوت طراحی شده است

دیدگاهتان را بنویسید