عرضه الکسا برای کامپیوترهای ویندوزی رسماً تائید شد

عرضه الکسا برای کامپیوترهای ویندوزی رسماً تائید شد

شرکت آمازون به تازگی از طریق وب سایت رسمی خود شایعات مربوط به تعبیه دستیار هوشمند صوتی الکسا در کامپیوترهای ویندوزی را تائید کرده است.

بر همین اساس، آمازون تصمیم دارد تا با همکاری شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای ویندوزی، کاربری دستیار هوشمند دیجیتالی خود را افزایش دهد. آمازون تصمیم دارد تا با شرکت‌های تایوانی تولید کننده کامپیوترهای ویندوزی، نظیر Wistron، Compal و Quanta همکاری کند. در این همکاری کامپیوترهای ویندوزی جدید آمازون به صورت اختصاصی در شکل لپ تاپ و کامپیوترهای رومیزی All In one تولید خواهند شد.

Wistron یکی از کمپانی‌های معروف در زمینه تولید کامپیوترهای رومیزی All in One با نمایشگرهای باکیفیت است. بر همین اساس، شرکت Wistron قرار است، طبق سفارش آمازون یک کامپیوتر رومیزی 27 اینچ با نمایشگر 4K را تولید و عرضه کند. بر اساس ادعای آمازون، این محصول دارای وب کم با کیفیت 1080p نیز خواهد بود.

علاوه بر این، آمازون تصمیم دارد تا لپ تاپ‌های اختصاصی خود را در سایز 15.6 اینچ و 14 اینچ تولید و عرضه کند. آمازون اعلام کرده که این محصولات از عمر باتری بسیار بالایی برخوردار هستند و در عین حال قدرت پردازشی آن‌ها نیز بسیار مناسب خواهد بود.

مهم‌ترین مزیت این محصولات نسبت به کامپیوترهای ویندوزی دیگری که تا به امروز در بازار ارائه شده‌اند، شامل پشتیبانی از دستیار هوشمند صوتی الکسا می‌شود. آمازون با تولید و عرضه این محصولات، در کنار فروش اسپیکرهای اکو، قصد دارد تعداد کاربران دستیار هوشمند صوتی اختصاصی خود را افزایش دهد.

تا پیش از این، برخی از شایعات تأکید می‌کردند که الکسا قرار است به عنوان یک قابلیت جانبی در لپ تاپ‌های برندهای دیگر شرکت‌ها ارائه شود. بر همین اساس، این کمپانی در آینده نزدیک تصمیم دارد تا طی یک پروژه جداگانه، امکان تعبیه دستیار دیجیتالی الکسا را در محصولات شرکت‌های ایسر، ایسوس و لنوو نیز مهیا کند.

دیدگاهتان را بنویسید