طراحی CMD در آپدیت 19H1 به طور کامل تغییر می‌کند

طراحی CMD در آپدیت 19H1 به طور کامل تغییر می‌کند

بررسی‌هایی که کاربران عضو برنامه اینسایدر از نسخه‌های بتای ویندوز 10 با آپدیت 19H1  منتشر کرده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت در طراحی این آپدیت رابط کاربری CMD را به طور کامل تغییر داده است و آن را به رنگ کاملاً مشکی در آورده است.

مایکروسافت در توسعه آپدیت یاد شده همواره تلاش کرده تا رنگ رابط کاربری این سیستم عامل را به حالت تاریک درآورد و امکانات زیادی برای شخصی سازی بیشتری به کاربران ارائه دهد. بر این اساس، مایکروسافت پس از ارائه حالت تاریک در رابط پلتفرم ویندوز یونیورسال و فایل اکسپلورر،  اقدام به توسعه رابط کاربری جدید CMD کرده است. بر این اساس پس از عرضه نسخه نهایی آپدیت جدید ویندوز 10 کاربران می‌توانند به طور بهینه و یک پارچه از رابط کاربری ویندوز 10 در حالت تاریک استفاده کنند.

علاوه بر این، توسعه CMD با رابط کاربری جدید نشان می‌دهد که مایکروسافت همچنان به نظر کاربران در زمینه استفاده از ابزار ارائه دستورهای متنی CMD به جای پاورشل احترام گذاشته است و این رابط را به کاربران سیستم عامل یاد شده نیز ارائه داده است. علاوه بر این کاربران می‌توانند از قابلیت‌های پیشرفته‌تر CMD نیز استفاده کنند.

کاربران پس از نصب این نسخه، می‌توانند با مراجعه به تنظیمات اصلی سیستم عامل، اقدام به تغییر رابط کاربری CMD با رنگ جدید کرده و از آن به صورت بهینه استفاده کنند. شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک و مشخصاً تا ماه آوریل سال 2019 میلادی نسخه عمومی آپدیت جدید ویندوز 10 را با قابلیت‌های لازم برای بهینه سازی رابط کاربری آماده عرضه به بازار کند. گفتنی است که این آپدیت در حال حاضر در مرحله توسعه و رفع باگ‌های مختلف قرار دارد و کاربران اینسایدر می‌توانند به آن دست پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید