صفحه نمایش حساس به فشار به محصولات آینده سرفیس میایند

صفحه نمایش حساس به فشار به محصولات آینده سرفیس میایند

بر اساس گزارش ها شرکت مایکروسافت اخیر پتنتی جدید برای محصولات سرفیس را به ثبت رسانده است. این پتنت در دفتر ثبت حق اختراع و علامت های تجاری آمریکا به ثبت رسیده که میتواند صفحه نمایش لمسی دستگاه های مختلف را مجهز به سیستم تشخیص فشار کند.
اقدام به ثبت این پتنت از طرف مایکروسافت باعث شده تا شایعات در مورد چگونگی کارکرد محصولات خانواده سرفیس در آینده بیشتر شود چرا که در این پتنت به قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس و همچنین تشخیص فشار قلم نیز اشاره شده است. شایعات بر اساس اقدام جدید مایکروسافت ادعا میکنند که محصولات آینده خانواده سرفیس نظیر نسل بعدی سرفیس پرو و سرفیس بوک و حتی سرفیس استودیو ممکن است قابلیت تشخیص فشار انگشتان بر صفحه نمایش را در کنار پشتیبانی از قلم استایلوس و حساسیت به فشار قلم داشته باشند.
در عین حال این پتنت شایعات جدید در مورد سرفیس فون را نیز تقویت کرده اند. شایعات در مورد تلفن هوشمند خانواده سرفیس تاریخچه ای طولانی دارند با این حال پتنت اخیر می تواند نشانه ای از ادامه تلاش ردموندی ها برای تولید تلفنی هوشمند با قابلیتی مشابه 3d Touch که تا پیش از این در آیفون 6 اس و 7 دیده ایم باشد. در صورت به حقیقت پیوستن این شایعات، احتمالا سرفیس فون نیز مانند محصولات هم خانواده خود مانند دیگر محصولات هیبریدی مایکروسافت مجهز به قلم استایلوس مانند Surface Pen شود.
مایکروسافت مدت زیادی است که در حال تلاش برای ساخت محصولی با عنوان سرفیس فون است و شایعات در مورد این تلفن روز به روز در حال افزایش هستند. اما با این حال تاکنون هیچ یک از این شایعات به صورت رسمی و از طرف مایکروسافت تایید نشده اند.

دیدگاهتان را بنویسید