شماره نسخه رداستون 5 ویندوز 10 مشخص شد

شماره نسخه رداستون 5 ویندوز 10 مشخص شد

شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته است تا پنجمین آپدیت ویندوز 10 را که تا به امروز به عنوان رداستون 5 معرفی شده است در قالب نسخه 1809 به کاربران عرضه کند.

آپدیت رداستون 5 در حال حاضر برای کاربران بخش Fast Ring ویندوز اینسایدر ارائه شده است و حالا کاربران در حال تست قابلیت‌ها و خصوصیات آن هستند.  در بیلد جدیدی که در حال حاضر برای کاربران عمومی ارائه شده است، تغییرات زیادی در سیستم عامل اعمال نشده است؛ با این حال مایکروسافت بسیاری از مشکلات و باگ‌های نرم افزاری که در آپدیت آوریل 2018 وجود داشت را برطرف کرده است.

مایکروسافت معمولاً شماره نسخه آپدیت‌های ویندوز 10 را بر اساس تاریخ انتشار آن‌ها تعیین می‌کند. برای مثال آپدیت آوریل 2018 با شماره نسخه 1804 ارائه شده بود و حالا مشخص شده است که رداستون 5 قرار است با شماره نسخه 1809 آماده عرضه شود. این مسئله به آن معنا است که رداستون 5 قرار است در سپتامبر امسال، یعنی از اواسط شهریور تا اواسط مهر 1397 آماده عرضه به کاربران شود.

البته باید به یاد داشت که مایکروسافت می‌تواند شماره نسخه رد استون 5 را در هر زمانی تغییر دهد؛ با این حال اطلاعاتی که فعلاً می‌توان از انتشار نسخه اولیه رداستون 5 کشف کرد، این است که پنجمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 قرار است تا سه هفته دیگر برای کاربران آماده عرضه شود. گفتنی است که در صورت حقیقت داشتن این مسئله، آپدیت پنجم، دقیقاً در زمان یک ساله شدن زمان عرضه  آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators آماده عرضه برای کاربران عمومی می‌شود.

مایکروسافت تا به امروز در عرضه آپدیت‌های بزرگ ویندوز 10 تنها یک بار تجربه تأخیر را داشته است که مربوط به عرضه آپدیت آوریل 2018 می‌شود. علاوه بر این بسیاری از شایعات حاکی از آن است آپدیت ششم ویندوز 10 در ژانویه 2019 برای کاربران آماده عرضه می‌شود و احتمالاً پس از آن و مشخصاً در سال 2020 مایکروسافت از نسخه جدید ویندوز با نام احتمالی ویندوز 11 رونمایی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید