شرکت مایکروسافت اپلیکیشن پینت را از ویندوز 10 حذف نمی‌کند

شرکت مایکروسافت اپلیکیشن پینت را از ویندوز 10 حذف نمی‌کند

مدت‌ها است که شرکت مایکروسافت از تصمیم خود برای حذف اپلیکیشن نقاشی و ویرایش تصاویر پینت پرده برداشته است و حالا بررسی‌ها حاکی از آن است که این شرکت تمایلی برای حذف این نرم افزار از سیستم عامل ویندوز ندارد.

تا پیش از این، شرکت مایکروسافت در آپدیت‌های 2016  به بعد ویندوز 10 به کاربران اخطار می‌داد که نرم افزار پینت قرار است با نرم افزار جدیدتری با عنوان 3D Paint جایگزین شود. مایکروسافت حتی در برخی از بیلدهای ویندوز 10 پینت را حذف کرد و کاربران مجبور به دانلود و نصب آن از طریق مایکروسافت استور کنند. اما حالا مشخص شده است که شرکت مایکروسافت تمایلی برای حذف این نرم افزار در ویندوز 10 ندارد و پینت همچنان در این سیستم عامل باقی می‌ماند.

مایکروسافت در آپدیت 1903 ویندوز 10 که به زودی آماده عرضه به کاربران می‌شود، اخطار مربوط به حذف شدن نرم افزار پینت را حذف کرده است و نشان داده که این نرم افزار ویرایش تصاویر قرار است همچنان در سیستم عامل ویندوز 10 باقی بماند. البته این مسئله به منزله حذف 3D Paint در ویندوز 10 نیست و این نرم افزار همچنان در دستگاه‌های ویندوزی به صورت پیش‌فرض ارائه می‌شود.

یکی از مدیران بخش کنترل گروه اینسایدر ویندوز 10 در توضیحات خود اعلام کرده که شرکت مایکروسافت به دلیل نظر منفی بسیاری از کاربران به حذف پینت تمایلی به انجام این کار ندارد و پینت همچنان در ویندوز 10 باقی می‌ماند. بر این اساس، حتی پس از نصب به روز رسانی‌های آینده سیسم عامل ویندوز، کاربران می‌توانند از این نرم افزار به صورت عادی استفاده کنند. البته باید به یاد داشت که باقی ماندن پینت باعث افزایش قابلیت‌های ویژه‌ای در آن نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید