شایعات در مورد نمایشگر هلوگرافیک سرفیس فون در پروژه اندرومدا

شایعات در مورد نمایشگر هلوگرافیک سرفیس فون در پروژه اندرومدا

هفته گذشته اخبار و شایعاتی در مورد ادامه تلاش مایکروسافت برای ساخت یک تلفن هوشمند از خانواده سرفیس برای بار دیگر قوت گرفت. این شایعات همچنین ادعا می‌کردند که سرفیس فون، به صورت یک دفترچه دیجیتالی با نمایشگر دو گانه و قابلیت تا شوندگی تولید خواهند شد.

در مدت کوتاهی پس از انتشار این خبر، تصاویری از یک دستگاه مشابه با آنچه که تا پیش از این در مشخصات سرفیس فون دیده شده بود در اینترنت منتشر شد. این تصاویر نشان دهنده یک دستگاه دو نمایشگره با قابلیت نمایش تصاویر به صورت هلوگرافیک بودند که باعث شایعاتی مبنی بر تجهیز تلفن هوشمند خانواده سرفیس به نمایشگر سه بعدی شدند.

قابلیت تصاویر سه بعدی تا پیش از این توسط Alex Kipman خالق هدست واقعیت ترکیبی هلولنز در مایکروسافت توسعه داده شده بود. بر همین اساس Kipman یکی از مهم‌ترین منشأهای وجود شایعات در مورد نمایشگر هلوگرافیک سرفیس فون به شمار می‌رود. او تا پیش از این و در سال 2014 در مورد ایده خود برای ساخت تلفنی هوشمند با نمایشگر 3 بعدی در مایکروسافت سخن گفته بود که همین مسئله باعث به وجود آمدن شایعات ضد و نقیض در مورد تلاش ردموند نشین ها برای ساخت تلفن هوشمند سرفیس با قابلیت مذکور را افزایش می‌داد.

شایعات در مورد نمایشگر هلوگرافیک سرفیس فون در پروژه اندرومدا

در صورت حقیقت داشتن این مسئله مایکروسافت در تلاش است تا یک پروژکتور سه بعدی را به همراه یک رابط کاربری هوشمند برای این محصول در نظر بگیرد. از طرف دیگر این شایعات تأکید دارند که مایکروسافت از تکنولوژی به کار رفته در کینکت برای توزیع و در عین حال اسکن تصاویر در دستگاه اندرومدا استفاده خواهد کرد.

بر همین اساس بسیاری از تحلیلگران ادعا می‌کنند که مایکروسافت تا پایان دسامبر 2017 از اولین تلفن هوشمند خانواده سرفیس با قابلیت‌های ویژه و اختصاصی رونمایی خواهد کرد. این در حالی است که برخی دیگر ادعا میکنند که تلفن هوشمند خانواده سرفیس حتی تا نیمه دوم سال مالی 2018 نیز آماده عرضه نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید