سیستم امنیتی نسخه اس ویندوز 10 به نسخه پرو میاید

ویندوز 10

مایکروسافت به تازگی تصمیم به ارائه سیستم امنیتی ویندوز 10 اس با عنوان Windows Defender Application Guard برای کاربران نسخه پرو ویندوز 10 گرفته است. این قابلیت که تا پیش از این در نسخه اس ویندوز 10 ارائه شده بود که کاربران اجازه می‌داد یک سد امنیتی را بر سر نصب و اجرای اپلیکیشن‌های تائید نشده قرار دهند.

این قابلیت در ویندوز 10 پرو می‌تواند برای کاربران تجاری کامپیوترهای ویندوزی و همچنین کارفرمایان بسیار مفید باشد چرا که از طریق آن می‌توانند دسترسی دیگر کاربران برای نصب و اجرای اپلیکیشن‌های ناخواسته را بگیرند. این سیستم همچنین قابلیت محدودیت گذاری روی وب سایت‌ها، سرویس‌های ذخیره سازی ابری و همچنین شبکه‌های اینترنت را دارد.

مایکروسافت اعلام کرده که این قابلیت قرار است از طریق آپدیت‌های آینده ویندوز 10 برای کاربران عرضه شود. این قابلیت قرار است از طریق سیستم امنیتی پیش فرض ویندوز 10 با عنوان Windows Defender مورد استفاده کاربران قرار بگیرد.

گفتنی است که آپدیت یاد شده از همین حالا و مشخصاً از طریق بیلد 170653 ویندوز 10 در دسترس کاربران اینسایدر قرار گرفته است و قرار است پس از انجام تست‌های مختلف، به صورت عمومی در دسترس کاربران عمومی نیز قرار بگیرد.

مایکروسافت در ماه می سال جاری میلادی از نسخه از خاص از ویندوز 10 با عنوان نسخه S رونمایی کرد. این نسخه به صورت محدود شده برای کاربران عادی و دانشجویان توسعه داده شده بود که تنها دسترسی به اجرا و نصب اپلیکیشن‌های عرضه شده در ویندوز استور را داشت. این نسخه در برخی از دستگاه‌های خاص نظیر سرفیس لپ تاپ در اختیار کاربران قرار گرفته بود. با این حال مایکروسافت اعلام کرده بود که کاربران این نسخه می‌توانند با پرداخت ما به تفاوت هزینه لایسنس نسخه پرو، دستگاه خود را به این نسخه ارتقا دهند.

اما حالا مایکروسافت با ارائه قابلیت‌های فوق امنیتی سرفیس لپ تاپ برای عموم کاربران ویندوز  پرو، می‌تواند توجه بسیاری از کاربران حرفه، نظیر کارفرمایان را به خود جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید