سیستم ارتباطی بی‌سیم ایرپلی به ویندوز ۱۰ میاید

سیستم ارتباطی بی‌سیم ایرپلی به ویندوز ۱۰ میاید

پس انتشار تصمیم شرکت اپل برای ارائه مجوز توسعه سیستم ارتباطی ایرپلی به شرکت‌های سازنده تلویزیون‌های هوشمند در جریان  نمایشگاه CES 2019 حالا مشخص شده که این سیستم ارتباطی می‌تواند در آینده به دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ نیز راه بیابند. تیم توسعه دهنده نرم افزار متن باز VLC در گزارش جدید خود اعلام کرده‌اند که نسخه جدید این اپلیکیشن پخش محتوای چند رسانه‌ای در تمامی سیستم عامل‌های دسکتاپ با ایرپلی ۲ سازگار خواهد شد.

بر این اساس می‌توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک کاربران کامپیوترهای ویندوزی که حداقل از یک دستگاه تولید شده توسط شرکت اپل استفاده می‌کنند خواهند توانست تا به صورت مستقیم محتوای ویدیویی ذخیره شده در دستگاه را روی ویندوز ۱۰ و مشخصاً اپلیکیشن VLC در حال اجرا در آن نصب کنند. برای استفاده از این قابلیت کافی است دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس یا مک او اس را در خالت اجرای یک فایل تصویری از طریق ایرپلی قرار داد و محتوای آن را روی نرم افزار VLC اجرا شده در ویندوز ۱۰ مشاهده کرد. این قابلیت باعث می‌شود تا برای مشاهده فایل‌های تصویری در ویندوز ۱۰ که از طریق دوربین آیفون یا آیپد ضبط شده دیگر نیازی به اتصال مبتنی بر کابل لایتنینگ و نرم افزار آیتونز نباشد.

با وجود ادعا خا در مورد تلاش تیم توسعه VLC برای عرضه ایرپلی در نسخه ویندوز ۱۰ این نرم افزار هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از زمان ارائه این قابلیت در دستگاه‌های عادی و عمومی در دست نیست. با این حال می‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک و مشخصاً در ماه‌های ابتدایی 2019 شاهد عرضه این قابلیت در تمامی دستگاه‌های ویندوزی دارای VLC باشیم. گفتنی است که VLC  یک نرم افزار کاملاً متن باز است و استفاده از آن کاملاً رایگان است بر این اساس ادعاهای مطرح شده در مورد عرضه متن باز سرویس ایرپلی در آینده دور از ذهن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید