سری اپلیکیشن قدیمی ویندوز 10 در آپدیت‌های جدید حذف می‌شوند

سری اپلیکیشن قدیمی ویندوز 10 در آپدیت‌های جدید حذف می‌شوند

تنها چند روز پیش بود که اطلاعاتی در مورد تلاش شرکت مایکروسافت برای توقف توسعه و عرضه نرم افزار نوت پد در آپدیت‌های جدید ویندوز 10 منتشر شده بود و حالا بررسی‌های جدید کاربران ویندوز اینسایدر حاکی از آن است که سری اپلیکیشن قدیمی ویندوز 10 در آینده از این سیستم عامل حذف می‌شوند.

بر اساس بررسی‌هایی که کاربران عضو برنامه اینسایدر از بیلد 18963  کرده‌اند؛ تمامی مجموعه اپلیکیشن قدیمی ویندوز 10 دیگر قابل دسترسی نخواهند بود و کاربران امکان استفاده از آن‌ها به صورت پیش‌فرض را نخواهند داشت. این مسئله به معنای آن است که کاربرانی که ویندوز 10 با آپدیت 20H1 به بعد را به صورت کلین اینستال روی دستگاه‌های خود نصب می‌کنند، دیگر امکان دسترسی به اپلیکیشن‌های خاص این سیستم عامل را ندارند و باید آن‌ها را به صورت جداگانه از طریق مایکروسافت استور دانلود و نصب کنند.

گفتنی است که این مجموعه اپلیکیشن قدیمی ویندوز 10 شامل وردپد و دیگر نرم افزارهای کاربردی و ابتدایی سیستم عامل ویندوز می‌شوند که تمامی آن‌ها از نسخه‌های اولیه این سیستم عامل در اختیار کاربران قرار گرفته بودند. برخی از این اپلیکیشن‌ها نزدیک به سی سال و هم‌زمان با عرضه اولین نسخه‌های ویندوز در اختیار کاربران قرار گرفته بودند. گفتنی است که این نرم افزارها معمولاً مورد استفاده کاربران به صورت روزمره قرار نمی‌گیرند و کاربران اکثراً نرم افزارهای جایگزین بهتری نظیر نوت پد پلاس پلاس و مایکروسافت ورد را روی کامپیوترهای خود نصب می‌کنند.

همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت به منظور کاهش حجم فایل نصبی سیستم عامل ویندوز 10 در آپدیت‌های جدید اقدام به حذف این نرم افزارها کند. این نرم افزارها البته به صورت جداگانه قرار است در مایکروسافت استور آماده عرضه به کاربران شوند و آن‌ها می‌توانند هر یک از آن‌ها را روی کامپیوترهای خود دانلود و نصب کنند و کاربران بتوانند بدون محدودیت از آن استفاده کنند و بر اساس انتخاب خود نرم افزارهای کاربردی مورد نظر را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید