سرفیس 2020 مجهز به دو نمایشگر لمسی جدا شونده خواهد شد

سرفیس 2020 مجهز به دو نمایشگر لمسی جدا شونده خواهد شد

شرکت مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد تا در سال‌های اول دهه 2020 میلادی سرفیس‌ها را به شکلی متفاوت طراحی کند. دست کم یک مدل از سرفیس 2020 دارای نمایشگر لمسی جدا شونده خواهد بود.

اطلاعات فاش شده از یکی از پتنت‌های توسط مایکروسافت که در نوامبر 2018 به ثبت رسیده حاکی از آن است که این شرکت در تلاش برای طراحی و تولید یک سرفیس تا شونده با دو نمایشگر مجزا است که می‌تواند از طریق ارتباط مگنتی به یک دیگر متصل شوند. مایکروسافت در این پتنت توضیح داده که این دستگاه، می‌تواند کارایی مشابه با سرفیس بوک داشته باشد که بخش کیبورد آن شبیه به یک نمایشگر لمسی دوم عمل می‌کند و امکان اتصال یا جدا شدن با بخش اصلی را دارد.

در این پتنت شرکت مایکروسافت اطلاعاتی از یک «لولای مجازی» را ارائه داده است که بر اساس آن کاربران می‌توانند بسته به شرایط استفاده از دستگاه، دو نمایشگر را از یک دیگر جدا کرده یا آن‌ها را به یک دیگر متصل کنند.

بررسی‌های اولیه نشان دهنده آن است که شرکت مایکروسافت در توضیح این پتنت، شباهت‌های زیادی از این سرفیس 2020 را با سری محصولات سرفیس بوک مشخص کرده است. بر این اساس می‌توان امیدوار بود که این پتنت مربوط به نسل جدید سرفیس بوک باشد که بخش دوم آن به جای داشتن یک صفحه کیبورد، مجهز به یک نمایشگر لمسی شده باشد.

البته مایکروسافت هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه اتصال کیبورد به این محصول ارائه نداده است. با این حال تحلیل گران بر این باورند که شرکت مایکروسافت در حال طراحی یک کیبورد مگنتی مشابه با آنچه در سرفیس نئو تا به امروز دیده شده است تا محدودیت‌های کاربری این محصول را به طور کامل کاهش دهد.

این محصول که در حال حاضر با عنوان سرفیس 2020 شناخته میشود احتمالا در سال 2020 یا 2021 میلادی آماده عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید