سرفیس گو قرار بود با پردازنده‌های ARM تولید و عرضه شود

سرفیس گو قرار بود با پردازنده‌های ARM تولید و عرضه شود

بر اساس ادعاهای اخیر مطرح شده توسط یکی از وب سایت‌های فعال در زمینه بررسی محصولات هوشمند الکترونیکی، شرکت مایکروسافت تصمیم داشت تا سرفیس گو را با پردازنده ARM تولید کند، اما دخالت‌های تجاری شرکت اینتل باعث شد تا مدیران مایکروسافت در نهایت در این زمینه تجدید نظر کنند.

اطلاعات یاد شده توسط  Paul Thurrott منتشر شده است که طی آن مشخص شده که شرکت مایکروسافت با تعبیه پردازنده‌های ARM تصمیم داشت تا میزان مصرف انرژی و طول عمر باتری سرفیس گو را بهینه‌تر از دیگر محصولات سرفیس کند. بر همین اساس، سرفیس گو قرار بود تا بیش از 20 ساعت عمر باتری داشته باشد. با این حال دخالت‌های مدیران اینتل باعث شد تا شرکت مایکروسافت در این زمینه تجدید نظر کند.

مدیران اینتل در رایزنی‌های خود با شرکت مایکروسافت، توانستند تا مسائلی همچون دوام بیشتر پردازنده‌های اینتل و همچنین سازگاری هر چه بیشتر این قطعات سخت افزاری با سیستم عامل ویندوز 10 را به عنوان دلایلی برای ترجیح دادن این قطعات نسبت به پردازنده‌های تولید شده توسط کوالکام مطرح کنند.

به طور کل، پردازنده‌های اینتل در زمینه بازدهی و کارایی، عملکرد بهتری نسبت به پردازنده‌های سری اسنپ دراگون شرکت کوالکام دارند. با این حال این پردازنده‌ها، از لحاظ مصرف انرژی  از اسنپ دراگون ها  بهینه تر نیستند. در حقیقت مایکروسافت در صورت استفاده از پردازنده‌های سری اسنپ دراگون تصمیم داشت تا بازدهی و قدرت پردازشی سرفیس گو را فدای عمر باتری کند و به جای ارائه یک محصول قدرتمندتر تصمیم به ارائه یک کامپیوتر هیبریدی با طول عمر باتری بیش از بیست ساعت داشت.

در این میان، بسیاری از تحلیلگران همچنان بر این باور هستند که حتی در صورت تولید و عرضه سرفیس گو با پردازنده‌های اینتل، در آینده نزدیک می‌توان شاهد تولید و عرضه یک محصول از سری خانواده سرفیس با پردازنده‌های ARM در بازار بود.

دیدگاهتان را بنویسید