سرفیس پن جای خود را به قلم‌های استایلوس استاندارد می‌دهد

سرفیس پن جای خود را به قلم‌های استایلوس دیجیتالی استاندارد می‌دهد

ساتیا نادلا مدیر عامل اجرایی شرکت مایکروسافت اخیراً اعلام کرده که این کمپانی به دنبال توسعه و عرضه قلم‌های استایلوس استاندارد برای سری دستگاه‌های سخت افزاری خود به جای سرفیس پن است.

وی اعلام کرده که در آینده نزدیک، مایکروسافت تصمیم دارد تا از «قلم‌های دیجیتالی» به جای سرفیس پن در سری کامپیوترهای سرفیس استفاده کند. این شرکت همچنین در یکی از پتنت‌های به ثبت رسیده اخیر خود از وجود یک قلم دیجیتالی ماژولار سخن به میان آورده است که در آینده جای قلم‌های استایلوس امروزی را می‌گیرد.

مایکروسافت در توضیح این پتنت اعلام کرده که در تلاش است تا قطعه دیجیتایزر استفاده شده در نمایشگر سرفیس ها را به گونه‌ای تغییر دهد که با هر قلم استانداردی سازگار باشد و کاربران بتوانند بدون نیاز به قلم اختصاصی مایکروسافت تجربه‌ای یکسان برای استفاده از دستگاه‌های سرفیس را داشته باشند.

دیجیتایزر جدید به کار رفته در سرفیس ها به صورت مستقیم می‌تواند قطب مثبت و منفی هر نوع قلمی را تشخیص دهد و از آن طریق حرکات دست کاربر را در حین استفاده از دستگاه ردیابی کند. مایکروسافت همچنین توضیح داده که کاربران با استفاده از این ایده می‌توانند سطح فشار اعمال شده روی نمایشگر را نیز کنترل کنند و به تمامی قابلیت‌هایی که تا به امروز صرفاً محدود به استفاده از سرفیس پن در سری دستگاه‌های سخت افزاری مایکروسافت بوده دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که پیش بینی‌ها و شایعات منتشر شده از طرف تحلیلگران نشان می‌دهد که این قطعه دیجیتایزر جدید قرار است در سرفیس پرو 7 یا سرفیس پرو 8 که در سال 2019 یا 2020 آماده معرفی و عرضه به بازار می‌شود، مورد استفاده قرار گیرد.

مایکروسافت در اکتبر هر سال معمولاً مدل جدید سری تبلت‌های جداشونده ویندوزی سرفیس پرو را آماده معرفی و عرضه به بازار می‌کند و به همین دلیل ممکن است این پتنت‌ها در سال جاری یا سال آینده مورد استفاده در فرایند ساخت دستگاه‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید