سرفیس پروی جدید با قابلیت اتصال به LTE تا دسامبر عرضه خواهد شد

سرفیس پروی جدید با قابلیت اتصال به LTE تا دسامبر عرضه خواهد شد

هنوز اخبار و شایعات مربوط به رویداد اکتبر مایکروسافت در لندن از یادها نرفته که یکی از مدیران ارشد ردموندی ها اعلام کرده که نسخه LTE تبلت سرفیس پرو در ماه دسامبر عرضه خواهد شد.

مایکروسافت در ماه می امسال، طی رویدادی از مدل جدید تبلت های ویندوزی-هیبریدی سرفیس رونمایی کرد. پیش از این کنفرانس شایعات اعلام کرده بودند که کنفرانس می 2017 برای معرفی سرفیس پرو 5 خواهد بود. با این حال مایکروسافت در این رویداد از مدل جدید تبلت خود با نام اختصاصی “سرفیس پرو” رونمایی کرد. Panos Panay، مدیر بخش محصولات سخت افزاری مایکروسافت نیز در رویداد ما می اشاره ای به نسخه LTE این محصول کرد و اعلام داشت که تا پایان سال 2017، نسخه متصل به شبکه همراه LTE تبلت سرفیس پرو با کانفیگ خاص نیز روانه بازار خواهد شد.

بر اساس پیش بینی ها Surface Pro LTE. تنها با پردازنده Core i5 به همراه 4 یا 8 گیگابایت رم و 128 و 256 گیگابایت ذخیره سازی داخلی از نوع SSD عرضه خواهد شد که تمامی مدل های آن از پردازنده گرافیکی Intel HD Graphics 620  استفاده میکنند. این مسئله تاکیید دارد که فعلا خبری از سرفیس نسخه LTE با پردازنده Core i7 نخواهد بود.

گفتنی است که تا پیش از این مایکروسافت هیچ کدام از مدل های تبلت سرفیس پرو را با قابلیت اتصال به شبکه LTE عرضه نکرده بود و این محصول در حقیقت اولین سری ازنوع خود است که توانایی اتصال مستقیم به شبکه همراه را پیدا میکند.

یکی از مدیران مایکروسافت همچنین در رویداد Ignite 2017 که دیروز در اورلاندو برگزار شد اعلام کرد که سرفیس پروی جدید تا اول دسامبر 2017 آماده عرضه و فروش خواهد بود. این مسئله در کنار اینکه کمتر از یک ماه تا تاریخ رویداد لندن و معرفی سرفیس های جدید باقی مانده میتواند حدس و گمان ها را برای تجهیز محصولات دیگر سری سرفیس از جمله سرفیس بوک را به شبکه LTE بیشتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید