سرفیس هدفون 3 احتمالا مجهز به سنسور اثر انگشت خواهد شد

سرفیس هدفون 3 احتمالا مجهز به سنسور اثر انگشت خواهد شد

مایکروسافت به تازگی از سرفیس هدفون 2 رونمایی کرده و حالا اطلاعاتی از سرفیس هدفون 3 منتشر شده که نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت تصمیم به تجهیز این محصول جانبی به سنسور اثر انگشت دارد.

شرکت مایکروسافت از همین حالا سیستم‌های تشخیص حرکتی را برای کنترل محتوای در حال پخش در سرفیس هدفون ارائه داده است. با این حال به نظر می‌رسد که این شرکت تصمیم دارد تا در نسل بعدی هدفون‌های اختصاصی خود اقدام به عرضه یک سیستم احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت کند.

در یکی از پتنت‌های جدید منتشر شده از طرف مایکروسافت مشخص شده است که این کمپانی در تلاش برای تعبیه یک سنسور اثر انگشت در بخش درایورهای  یک هدفون رو گوشی است. بر این اساس به نظر می‌رسد که سرفیس هدفون 3 با این قابلیت آماده عرضه به بازار شود.

با وجود این مسئله احتمالا شرکت مایکروسافت در سال 2021 تصمیم به رونمایی از سرفیس هدفون 3 خواهد گرفت و این محصول را سال آینده آماده عرضه به بازار می‌کند.

هنوز هدف مایکروسافت از عرضه سنسور اثر انگشت آن هم در هدفون مشخص نیست و معلوم نیست که این سیستم احراز هویت بیومتریک دقیقا قرار است چه قابلیتی را به کاربران ارائه دهد. با این حال مایکروسافت احتمالا در آینده نزدیک این قابلیت را به دستگاه‌های نسل آینده خود خواهد آورد.

یکی از حدس‌هایی که در مورد قابلیت‌های این محصول زده می‌شود این است که سرفیس هدفون بتواند از طریق سنسور اثر انگشت خود قفل سرفیس دو یا کامپیوترهای سرفیس را باز کند و امکاناتی ویژه‌تر به کاربران را ارائه دهد. گفتنی است که مایکروسافت هنوز سرفیس دو و نئو را نیز آماده عرضه به بازار نکرده است و تاریخ دقیق انتشار این محصولات از طریق منابع رسمی مشخص نشده است. با این حال به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت در نهایت تا پیش از پایان یافتن نیمه اول سال 2020 میلادی این محصولات را آماده عرضه به بازار کند.

دیدگاهتان را بنویسید