سرفیس ها مجهز به 3D Touch می‌شوند

سرفیس ها مجهز به 3D Touch می‌شوند

شرکت مایکروسافت به تازگی طی یک پتنت جدید، ایده‌ای نوین را برای استفاده از تاچ سه بعدی یا 3D Touch در سری محصولات سرفیس توضیح داده است.

بر اساس این پتنت، مایکروسافت تصمیم دارد تا تغییراتی ویژه را در کیبوردهای مجازی انجام دهد تا از طریق آن کاربران بتوانند با فشار دادن به صورت سه بعدی روی نمایشگرهای لمسی، به آپشن‌ها و گزینه‌های بیشتری دسترسی داشته باشند. مایکروسافت اعلام کرده که این ایده تنها برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 که دارای دو نمایشگر لمسی هستند مناسب خواهد بود تا از طریق آن کاربران بتوانند با سرعت و دقت بیشتری به کیبورد مجازی دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که این ایده باعث می‌شود تا دقت تایپ ده انگشتی در کامپیوترها افزایش پیدا کند. در حقیقت این ایده باعث می‌شود تا کیبورد مجازی نشان داده شده در صفحه نمایش ثانویه دستگاه‌ها بتواند همانند کیبوردهای فیزیکی کار کند تا سرعت تایپ کاربران افزایش پیدا کند. دیر حقیقت ایده اصلی مایکروسافت برای تولید این کیبوردهای مجازی، شامل ترکیبی از 3D Touch شرکت اپل و کیبورد حساس به فشار Lenovo Book 2 می‌شود و مایکروسافت قصد دارد تا کیبورد Lenovo Book 2 را با یک نمایشگر لمسی ترکیب کند.

اطلاعات مربوط به این پتنت در حالی منتشر شده است که شرکت مایکروسافت به تازگی پروژه توسعه سرفیس فون و سیستم عامل اندرومدا را متوقف کرده است. در حقیقت دستگاه هوشمند ویندوزی اینتل که اخیر با دو نمایشگر تولید شده است، تنها دستگاهی در نوع خود به حساب میاید که امروزه امکان اجرایی شدن این پتنت را به مایکروسافت می‌دهد. با این حال، مایکروسافت تصمیم دارد تا با ایده نوین خود با قابلیت 3D Touch که تا پیش از این تنها مختص به آیفون‌های شرکت اپل بوده است، رقابت کند. اما لازم به یادآوری است که هنوز اطلاعاتی دقیق از زمان تجاری سازی این قابلیت در سرفیس های آینده منتشر نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید