سرفیس ها در برابر آسیب پذیری پردازنده‌های اینتل ایمن شدند

سرفیس ها در برابر آسیب پذیری پردازنده‌های اینتل ایمن شدند

شرکت مایکروسافت به تازگی آپدیتی جدید را برای محصولات سخت افزاری خود عرضه کرده است که طی آن، آسیب پذیری پردازنده‌های اینتل برطرف شده است.

هفته گذشته یک حفره امنیتی در پردازنده‌های تولید شده توسط شرکت اینتل پیدا شد که به افراد ناشناس و هکرها اجازه دسترسی به کرنل سیستم عامل را می‌داد. این حفره امنیتی باعث می‌شد تا هکرها بتوانند به اطلاعات شخصی کاربر نفوذ کرده و حتی عملیات تخریبی روی اطلاعات و سیستم عامل کاربر انجام دهند.

در این میان، اینتل هفته گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های کامپیوتری می‌توانند از طریق آپدیت فریم ویر دستگاه خود، اقدام به برطرف کردن آسیب پذیری یاد شده کنند.

بر همین اساس، شرکت‌های مختلف، از جمله مایکروسافت اقدام به عرضه آپدیت فریم ویر دستگاه‌های خود کرده‌اند. مایکروسافت از همین حالا، تمامی سری محصولات خانواده سرفیس که تحت تأثیر آسیب پذیری یاد شده قرار گرفته‌اند را آپدیت کرده است. آپدیت یاد شده، حفره امنیتی پردازنده‌های اینتل را در سرفیس پرو 3، سرفیس پرو 4، سرفیس بوک، سرفیس استودیو، سرفیس پرو 2017 نسخه LTE و WiFi و همچنین سرفیس بوک 2 برطرف کرده است.

این آپدیت به صورت خودکار از طریق Windows Update  و روی بیلد 15063 برای کاربران عرضه خواهد شد. آپدیت یاد شده روی دستگاه کاربرانی که از ویندوز 10 که تا پیش از این، آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators را دریافت کرده‌اند، ارائه خواهد شد.

به همین دلیل، به کاربران سرفیس ها که هنوز آپدیت پاییزی را دریافت نکرده‌اند، توصیه می‌شود تا در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه خود را آپدیت کرده و سپس نسخه جدید فریم ویر سرفیس را دریافت کنند تا در برابر نفوذپذیری‌های اخیر مصون و مقاوم باشند.

کاربران پس از نصب این آپدیت، از نسخه 16299 سیستم عامل ویندوز 10 استفاده خواهند کرد که نسبت به آسیب پذیری یاد شده به طور کامل مصون است.

دیدگاهتان را بنویسید