سرفیس ها در آینده مجهز به باتری‌های هوشمند خواهند شد

سرفیس ها در آینده مجهز به باتری‌های هوشمند خواهند شد

اطلاعات مربوط به یکی از پتنت‌های مایکروسافت به تازگی منتشر شده است که طی آن مایکروسافت در تلاش است تا از باتری‌های هوشمند در محصولات آینده سرفیس استفاده کند.

بر اساس اطلاعات فاش شده از این پتنت، مایکروسافت تصمیم دارد تا از باتری‌هایی با قابلیت «الترا فست شارژ» استفاده کند. مایکروسافت این پتنت را در فوریه سال 2017 به ثبت رسانده است، با این حال اطلاعات مربوط به آن به تازگی به صورت عمومی منتشر شده است.

در پتنت جدید مایکروسافت توضیحاتی در مورد استفاده از یک باتری در سری محصولات آینده سرفیس را می‌دهد که کاربران قدرت مدیریت بیشتری روی آن‌ها دارند. این باتری‌ها دارای یک کنترلر جداگانه برای مدیریت هستند که می‌توان از طریق آن سرعت شارژ و دشارژ شدن آن‌ها را مدیریت کرد.

در این باتری‌ها دو قطب اصلی باتری‌ها با استفاده از سیگنال‌های که به صورت بی سیم به باتری ارسال می‌شوند، کنترل خواهند شد تا انرژی ذخیره شده در دستگاه را بتوان با توان بیشتری کنترل کند. مایکروسافت در نهایت توضیح داده است که این باتری‌ها از ایمنی بسیار بالاتری نسبت به باتری‌های لیتیوم یونی موجود در بازار برخوردار هستند که طی آن شرایط فیزیکی باتری به صورت لحظه‌ای به کاربر گزارش می‌شود تا از وقوع مشکلاتی نظیر انفجار یا آتش گرفتن دستگاه جلوگیری شود.

با وجود ثبت پتنت یاد شده توسط مایکروسافت، مهندسین این کمپانی هنوز پس از یک سال و نیم از ثبت این پتنت، اقدام به استفاده از آن در تولید سری محصولات جدید سرفیس نگرفته‌اند، با این حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت در تولید سری جدید سرفیس های خود که در پایان 2018 یا ابتدای 2019 به بازار عرضه می‌شوند، از این باتری‌های هوشمند استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید