سرفیس های آینده مجهز به قابلیت مشابه با فیس آیدی می‌شوند

سرفیس های آینده مجهز به قابلیت مشابه با فیس آیدی می‌شوند

مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد تا از یک سیستم احراز هویت بیومتریک مشابه با فیس آیدی اپل در دستگاه‌های خود استفاده کند.

این سیستم تشخیص چهره، توان تفکیک جنسیت و رنگ پوست کاربران را دارد و می‌تواند بر اساس آن هویت کاربران را به صورت دقیق تشخیص دهد. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که این سیستم تشخیص چهره با شناسایی جنسیت و رنگ پوست کاربران، به صورت دقیق‌تر می‌تواند افراد را شناسایی کند.  ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که تشخیص جنسیت و رنگ پوست باعث می‌شود تا دقت شناسایی چهره تا 20 درصد افزایش پیدا کند.

گفتنی است که مایکروسافت تصمیم دارد تا این سیستم هوشمند را برای بهبود هوش مصنوعی اختصاصی خود و سیستم احراز هویت بیومتریک دستگاه‌های آینده سرفیس مورد استفاده قرار دهد. تا پیش از این، مایکروسافت از سیستم تشخیصی عنبیه چشم در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 در Windows Hello رونمایی کرده بود. این سیستم احراز هویت بیومتریک در برخی از دستگاه‌ها نظیر لومیا 950، لومیا 950 ایکس ال، سرفیس پرو 4 و سرفیس بوک تعبیه شده بود. اما حالا مایکروسافت با استفاده از امکانات بیشتر، قصد دارد تا دقت این سیستم تشخیص چهره را بهبود ببخشد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا آینده نزدیک، قابلیت‌هایی نظیر تشخیص سن و خصوصیات ظاهری و انحصاری چهره به این سیستم اضافه شود. با وجود اینکه مایکروسافت اعلام کرده که این سیستم تشخیص چهره برای بهبود امنیت سرفیس ها و دیگر دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، این کمپانی عمده فعالیت خود را روی استفاده از آن برای بهبود سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی متمرکز خواهد کرد.

بر همین اساس، هنوز مایکروسافت ادعایی در زمینه زمان تعبیه این قابلیت در سری محصولات خانواده سرفیس نداده است و هنوز معلوم نیست که سرفیس ها چه زمانی به قابلیت‌های مشابه با فیس آیدی مجهز خواهند شد. با این حال پیش بینی می‌شود تا این قابلیت در سری 2019 سرفیس ها آماده ارائه به بازار و تجاری سازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید