سرفیس های آینده احتمالاً تعمیر پذیر تر تولید و عرضه می‌شوند

سرفیس های آینده احتمالاً تعمیر پذیر تر تولید و عرضه می‌شوند

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که شرکت اپل تصمیم دارد تا در آینده نزدیک طراحی سرفیس ها را به صورت تعمیر پذیر تر آماده عرضه کند.

شکایت‌های انجام شده در اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت و اپل باعث شده تا بسیاری از مراجع قانونی از شرکت‌های یاد شده در خواست کنند تا محصولات خود را به صورت تعمیر پذیر تر آماده عرضه به بازار کند. اتحادیه اروپا و فعالان اقتصادی این حوزه به شرکت‌های اپل و مایکروسافت اعلام کرده‌اند که کاربران این محصولات باید به صورت اختصاصی حق تعمیر دستگاه‌های در اختیار خود را داشته باشند و طراحی کامپمت و فشرده این محصولات باعث ایجاد دردسرهای بسیار زیادی برای کاربران شده است.

بر این اساس، برخی از فعالان سیاسی در آمریکا نیز به جمع فعالان اتحادیه اروپا پیوسته‌اند و از شرکت اپل و مایکروسافت خواسته‌اند تا مک بوک‌ها و سرفیس ها را به صورت تعمیر پذیر تر تولید و عرضه کنند. بررسی‌ها حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت به دلیل فشرده سازی بیش از اندازه سخت افزارهای به کار رفته در خود تعمیر پذیری بسیار پایینی دارد و در بسیاری از موارد باز کردن آن منجر به شکستن نمایشگر اصلی دستگاه می‌شود. شکایت یاد شده اعلام کرده که اکثریت کاربران سرفیس ها از این محصولات رضایت دارند با این حال 87 درصد از کاربران با نوع تعمیر پذیری این محصول مشکل دارند.  بر این اساس اروپا تصمیم دارد تا شرکت مایکروسافت را مجبور به طراحی ویژه‌ای به همراه  امکان تعمیر پذیری بالاتر کند. وب سایت آی فیکس ایت و بسیاری از تحلیلگران دیگر اعلام کرده‌اند که استفاده از چسب در طراحی سرفیس لپ تاپ و سرفیس پرو باعث شده تا تعمیر پذیری این دستگاه‌ها پایین بیاید. بر این اساس به احتمال زیاد پیش بینی می‌شود که شرکت مایکروسافت در آینده نزدیک بتواند اقدام به تولید و عرضه سرفیس ها به همراه طراحی ویژه‌تری کند تا از آن طریق کاربران امکان تعمیر دستگاه‌ها به صورت راحت‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید