سرفیس لپ تاپ 2 و سرفیس پرو جدید مجهز به USB-C خواهند شد

سرفیس لپ تاپ 2 و سرفیس پرو جدید مجهز به USB-C خواهند شد

اطلاعات اخیر منتشر شده از شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که سری محصولات جدید سرفیس قرار است مجهز به درگاه USB-C شوند.

تا پیش از این سیاست‌های مایکروسافت همواره بر این پایه بوده است که تمامی محصولات سرفیس با درگاه USB-A با سایز کامل تولید و عرضه شوند. در این میان، مایکروسافت از این خصوصیت به عنوان یکی از مهم‌ترین برگ‌های برنده سرفیس ها در مقابل محصولات رقیب نظیر مک بوک پروها یاد می‌کرد.

اما حالا مشخص شده است که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در تولید نسخه جدید سرفیس لپ تاپ و همچنین سرفیس پرو از درگاه تادربولت 3 یا همان USB-C استفاده کند. این درگاه باعث می‌شود تا ضخامت و ابعاد دستگاه به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند و از طرف دیگر دستگاه با وجود یک درگاه بتواند تمامی کارها نظیر شارژ، انتقال داده به سیستم‌های ذخیره سازی جانبی و همچنین انتقال تصویر را انجام دهد.

بر همین اساس، پیش بینی می‌شود تا سرفیس لپ تاپ 2 مجهز به دو درگاه USB-C و سرفیس پرو 2018 مجهز به سه درگاه USB-C شوند. البته باید به یاد داشت که استفاده از این درگاه ممکن است باعث افزایش نیاز کاربران به دانگل‌های مختلف شود و مایکروسافت لوازم جانبی مخصوصی را برای این سری محصولات آماده عرضه به بازار کند.

گفتنی است که اقدام اخیر مایکروسافت در تعبیه درگاه یو اس بی سی در سری جدید محصولات سرفیس با کمی تأخیر نسبت به محصولات دیگر شرکت‌ها انجام شده است. اپل از سال 2016 اقدام به استفاده از این درگاه در مک بوک پروهای خود کرده بود، درحالی که مایکروسافت اعلام کرده بود که به دلیل مسائل مربوط به عدم وجود لوازم جانبی مبتنی بر این پورت در بازار، فعلاً تصمیمی برای استفاده از آن در سری محصولات سرفیس ندارد؛ اما حالا با گسترش دستگاه‌های مبتنی بر درگاه USB-C مایکروسافت تصمیم دارد تا سرفیس های جدید را با استفاده از این درگاه تولید و عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید