سرفیس فون با سیستم عامل ویندوز آماده عرضه به بازار نمی‌شود

سرفیس فون با سیستم عامل ویندوز آماده عرضه به بازار نمی‌شود

بررسی‌های اخیر حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت تصمیمی برای عرضه سرفیس فون به همراه سیستم عامل ویندوز ندارد.

بر این اساس، بسیاری از افراد فعال در زمینه توسعه و انتشار شایعات مربوط به محصولات مایکروسافت نظیر Steve Troughton-Smith و Zac Bowden اعلام کرده‌اند که سرفیس فون و محصول پروژه اندرومدا مایکروسافت قرار نیست با رابط کاربری مشابه با ویندوز آماده عرضه شود.

توییت‌های منتشر شده از طرف این افراد حاکی از آن است که رونمایی از تلفن هوشمند تاشوی سامسونگ شرکت مایکروسافت و دیگر کمپانی‌های فعال در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند را بر این داشته تا دستگاه‌هایی قدرتمندتر را با ظاهری مشابه آماده عرضه به بازار کند.

مایکروسافت از سال 2016 اقدام به توسعه و عرضه تلفن‌های هوشمند تاشو تحت پروژه‌ای با عنوان اندرومدا کرد. این شرکت البته تا به امروز هیچ تلاشی برای رونمایی از این محصول نکرده است و به‌جای آن روی رابط کاربری و نحوه استفاده از آن توسط کاربران تمرکز کرده بود.

بر اساس این شایعات، مایکروسافت حتی در اواسط سال 2018 میلادی همکاری خود با شرکت Dell را در زمینه تولید انبوه این محصول را شروع کرده بود؛ اما این کمپانی در نهایت تصمیم گرفت تا به دلیل محدودیت‌های موجود در بازار این محصول را آماده عرضه نکند.

پروژه اندرومدا قرار بود یک دستگاه ویندوزی همراه را آماده توسعه کند که در آن سیستم عامل ویندوز با رابط کاربری کاملاً متفاوت می‌توانست در دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده ARM اجرا شود. با این حال این کمپانی در سال 2018 تصمیم گرفت تا فرایند توسعه این پروژه را به صورت موقت متوقف کند و روند توسعه آن را ادامه ندهد. بر این اساس، می‌توان مطمئن بود که شرکت مایکروسافت در سال 2019 فرایند تولید و عرضه محصول پروژه اندرومدا را برای بار دیگر از سر گرفته است و قرار است آن را آماده عرضه به بازار کند و برای بار دیگر به بازار تلفن‌های هوشمند بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید