سرفیس فون با بدنه متالیک تولید می‌شود

سرفیس فون با بدنه متالیک تولید می‌شود

از ابتدا سال جاری میلادی اخبار و شایعات بسیاری در مورد تلاش مایکروسافت برای ساخت سرفیس فون منتشرشده است. یکی از مهم‌ترین اخبار قابل اعتماد، ادعا می‌کند که مایکروسافت پتنیت جدید برای صفحات نمایش لمسی با قابلیت انعطاف‌پذیری به ثبت رسانده است. از طرف دیگر مایکروسافت در کامپیوتکس امسال جزئیات زیادی در مورد دستگاه‌های منتسب به Mobile PC منتشر کرد. تمام این مسائل در کنار یکدیگر باعث شده تا شایعات در مورد تلاش مایکروسافت برای تولید تلفن هوشمندی از خانواده سرفیس بیشتر شود.
اما اخیراً پتنتی جدید منتشرشده که نشان‌دهنده تلاش ردموندی ها برای تولید یک تلفن هوشمند با بدنه متالیک است. این پتنت در فوریه 2016 به ثبت رسیده و پنجشنبه هفته گذشته از طریق رسانه‌ها فاش شده است. پتنت مذکور که با نام ” کاور دستگاه با کاربری آنتن” شناخته می‌شود، به‌منظور بهبود سیستم آنتن دهی یک تلفن همراه مورداستفاده قرار می‌گیرد که مایکروسافت در آن از رنگ متالیک برای بدنه کاور استفاده کرده است.
ازآنجایی‌که طبق شایعات تلفن هوشمند بعدی مایکروسافت از طریق لولاهایی مخصوص قابلیت خم شدن را دارد، پیش‌بینی می‌شود که لولاها در مرکز دستگاه قرار خواهد گرفت. این مسئله می‌تواند باعث شود که دستان کاربر در زمان باز یا بسته کردن لولا جلو آنتن دهی را بگیرد. به همین منظور مایکروسافت تصمیم گرفته تا از بدنه دستگاه به‌عنوان جایگزینی برای آنتن استفاده کند.
انتخاب رنگ متالیک توضیح داده شده در این محصول ممکن است به دلیل افزایش کیفیت آنتن دهی باشد، البته با توجه به اینکه تمام سری محصولات مایکروسافت سرفیس با رنگ متالیک ساخته شده اند، ممکن است تنها دلیل انتخاب این رنگ همگام‌سازی سرفیس فون با دیگر محصولات خانواده سرفیس نیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید