سرفیس فون امکان چرخش به صورت 360 درجه را دارد

سرفیس فون امکان چرخش به صورت 360 درجه را دارد

در بررسی‌های اخیر انجام شده از کدهای داخلی نسخه جدید ویندوز 10، مشخص شده است که سرفیس فون امکان چرخش به صورت 360 درجه را دارد.

در نسخه‌های اولیه بیلد 17704 ویندوز 10 کدهایی برای یک دستگاه همراه تعبیه شده است که نشان دهنده حضور یک لولا با قابلیت چرخش 360 درجه است و سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت قابلیت پشتیبانی و درک این خصوصیت را دارد. بر اساس شایعات، مایکروسافت تصمیم دارد تا با تولید یک تلفن هوشمند با دو نمایشگر و به همراه قابلیت تا شوندگی، برای بار دیگر به عرصه تولید محصولات همراه باز گردد.

تا پیش از این، پتنت‌های منتشر شده از مایکروسافت، هیچ جزئیاتی در مورد زاویه باز شدن لولاهای به کار رفته در سرفیس فون را ارائه نمی‌دادند. همین مسئله باعث شده بود تا تصور بسیاری از تحلیلگران از سرفیس فون، یک دستگاه مجهز به دو نمایشگر به همراه لولا با قابلیت تا شوندگی تا 180 درجه بودد. کمااینکه ردموندی‌ها تا پیش از این با تولید سرفیس لپ تاپ و سرفیس بوک نشان داده بودند که علاقه‌ چندانی به تعبیه لولاها با قابلیت باز شدن در زاویه‌های زیاد را ندارند.

اما حالا کدهای نهفته در ویندوز 10 نشان می‌دهند که تلفن هوشمند آینده مایکروسافت قرار است قابلیت باز شدن تا 360 درجه را داشته باشند. این مسئله به منزله آن است که سرفیس فون می‌تواند به صورت هم‌زمان و از طریق دو نمایشگر در هر دو طرف خود محتوای متفاوتی را نشان دهد که این مسئله در نوع خود، خصوصیتی نوین و جالب برای دستگاه‌های هوشمند در دوران حاضر به حساب میاید.

مایکروسافت تصمیم دارد تا با تولید تلفن‌های هوشمند مجهز به دو نمایشگر، امکانات ویژه‌ای را برای ترکیب تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند را به کاربران ارائه دهد. در حقیقت کاربران با همراه داشتن یک دستگاه نظیر سرفیس فون، نیازی به همراه داشتن هم زمان و جداگانه تبلت در کنار تلفن هوشمند نخواهند داشت و می‌توانند با حمل یک دستگاه، هر دو کارایی را در اختیار داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید