سرفیس دایل جدید با امکان «شفافیت» تولید خواهد شد

سرفیس دایل جدید با امکان «شفافیت» تولید خواهد شد

شرکت مایکروسافت به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده است که عنوان آن «سرفیس دایلِ شفاف» است.

در این پتنت، مایکروسافت قابلیت‌های نسخه جدید سرفیس دایل را شرح داده است که در طی آن کاربران خواهند توانست به صورت کاملاً شفاف و یک پارچه تصاویر مختلف را ویرایش کنند. سرفیس دایل یک ابزار جانبی برای کارهای طراحی است که برای سری محصولات خانواده سرفیس تولید شده است.

این محصول در حقیقت یک رابط کاربری پیوسته و چرخشی برای ویرایش تصاویر گوناگون است. در این میان، یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که نسل اول سرفیس دایل با آن مواجه بود، اشغال بخشی از صفحه نمایش توسط سرفیس دایل بود. اما حالا، مایکروسافت تصمیم دارد تا با قابلیت جدید در نسخه بعدی این محصول جانبی، مشکل یاد شده را برطرف کند.

در پتنت جدید منتشر شده، مایکروسافت ضمن توضیح در مورد مشکلات مربوط به نسخه ابتدایی سرفیس دایل، روشی هوشمندانه را برای رفع این مشکل در نظر گرفته است. بر همین اساس، سرفیس دایل بعدی مجهز به یک نمایشگر روی پنل جلویی خواهد بود که تمامی تصاویر پنهان شده در پشت سرفیس دایل را نشان خواهد داد.

به طور پیش فرض سرفیس دایل روی نمایشگر دستگاه‌های سرفیس قرار می‌گیرد که این مسئله باعث حذف بخشی دایره‌ای شکل از نمایشگر سرفیس می‌شود. این مسئله ممکن است در کار با دستگاه‌هایی نظیر سرفیس استودیو و سرفیس بوک که نمایشگر بزرگتری دارند، مشکلی ایجاد نکند. با این حال کاربران سرفیس پرو 4 و سرفیس پرو 2017 که از نمایشگر 12 اینچی استفاده می‌کنند، بخش قابل توجهی از نمایشگر خود را از دست خواند داد.

پتنت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق نمایشگر تعبیه شده روی سرفیس دایل بتوانند موارد مخفی شده در پشت دستگاه را نیز مشاهده کنند. با وجود ثبت این پتنت، هنوز معلوم نیست که شرکت مایکروسافت چه زمانی تصمیم به عرضه نهایی سرفیس دایل نسل جدید را دارد. در این میان پیش بینی‌هایی در مورد معرفی این محصول تا پایان سال 2018 میلادی منتشر شده است.

سرفیس دایل جدید با امکان «شفافیت» تولید خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید