سرفیس بوک 2 در دو سایز متفاوت معرفی شد

سرفیس بوک 2 در دو سایز متفاوت معرفی شد

مایکروسافت امروز از نسل جدید لپ تاپ های هیبریدی سرفیس بوک با توجه بیشتر برای گیمر ها رونمایی کرد.

بر اساس شایعات اخیر، مایکروسافت تصمیم دارد تا آخر سال جاری میلادی، خط تولید تمامی محصولات سرفیس را تغییر دهد.

پیش‌ازاین و در ماه می، مایکروسافت در طی دو رویداد مهم از سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس پرو 2017، صرفاً بانام سرفیس پرو رونمایی کرد و حالا تنها کمتر از دو هفته دیگر نیز این کمپانی رویداد جدید را برای معرفی محصولات جدید سرفیس پیش رو دارد.

بر اساس شایعات پیشین، مایکروسافت در رویداد امروز تنها تصمیم به رونمایی از نسخه LTE سرفیس پرو داشت؛ اما حالا اخبار مبنی بر تلاش ردموندی‌ها برای تولید نسل جدید سرفیس بوک منتشرشده است. برهمین اساس سرفیس بوک 2 در دو سایز مختلف 13 اینچ، و 15 اینچ به زودی تولید و عرضه خواهند شد که هر دو مدل ازلحاظ طراحی بدنه و شکل ظاهری، همان شکل و شمایل سرفیس بوک 2015 را به یدک می‌کشند.

همچنین مایکروسافت تصمیمی مبنی بر تغییر طراحی محصولات جدیدی که در سال 2017 معرفی می‌کند، ندارد. مایکروسافت تنها تصمیم به تغییر بازدهی، کاهش وزن و بهبود تجربه کاربری سری محصولات خانواده سرفیس را دارد و هیچ تغییر ظاهری، از تغییر در فام نمایشگر گرفته، تا نوع لولاها در سرفیس بوک های جدید اعمال نکرده است.

مایکروسافت همچنین در ساخت سرفیس بوک 2 تلاش زیادی کرده تا این لپ‌تاپ را به‌عنوان محصولی مناسب گیمر ها معرفی کند. بر همین اساس، سرفیس بوک های جدید سازگاری بهتری با هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت دارند. علاوه بر اینکه این سرفیس بوک ها از کارت گرافیک GTX 1060 بهره می‌برند که می‌توانند بازی Gears of War 4 را به‌راحتی باکیفیت 1080 in 60 FPS اجرا کنند.

سرفیس بوک 2 همچنین با یک پورت USB-C عرضه شده. مدت زیادی است که بسیاری از کاربران و طرفداران این محصول درخواست تعبیه این درگاه جدید را در سری محصولات سرفیس داشتند و حالا سرفیس بوک 2 با بهره مندی از این پورت، رقابت بیشتری را با مک بوک پروها به راه انداخته است.

ردموندی‌ها همچنین تلاش زیادی می‌کنند تا سرفیس بوک را به‌عنوان رقیبی بزرگ برای مک بوک پروهای تولید اپل معرفی کنند. بر همین اساس سرفیس بوک 2 مجهز به بهبودهایی نظیر 35 درصد پیکسل بیشتر در نمایشگر و 70 درصد بهبود عمر باتری شده است.

سرفیس بوک 2 همچنین از نسل جدید قلم‌های سرفیس و اکسسوری های هوشمند جدید سرفیس نظیر سرفیس دایل پشتیبانی می‌کند.

سرفیس بوک 2 از تاریخ 16 نوامبر به‌صورت عمومی در آمریکا آماده عرضه خواهد شد. قیمت پایه این محصول 1499 دلار برای نسخه 13 اینچ و 2499 دلار برای نسخه 15 اینچ خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید