زبان برنامه نویسی سوئیفت برای ویندوز 10 آماده عرضه می‌شود

زبان برنامه نویسی سوئیفت برای ویندوز 10 آماده عرضه می‌شود

شرکت اپل در حال آماده سازی بسترهای ویژه و منحصر به فرد برای ایجاد امکان اجرا و استفاده از زبان سوئیفت برای ویندوز 10 است.

اپل در تلاش است تا این زبان برنامه نویسی متن باز را برای کاربران و توسعه دهندگان ویندوز 10 نیز آماده عرضه کند. اپل از چند سال پیش این زبان را آماده توسعه و عرضه در میان کاربران کرده بود و از توسعه دهندگان خواسته بود تا اپلیکیشن‌های مربوط به محصولات شرکت اپل را با این زبان توسعه و آماده عرضه به کاربران کنند.

در این میان، سوئیفت صرفاً برای مک، آیپد و اجرا در آیفون آماده عرضه شده بود و حالا شرکت اپل تصمیم گرفته تا این زبان برنامه نویسی را در آپدیت‌های جدید ویندوز 10 آماده عرضه به کاربران و توسعه دهندگان کند.

بر این اساس کاربران برای کار کردن با زبان برنامه نویسی سوئیفت دیگر محدود به استفاده از دستگاه‌های مک نیستند و می‌توانند اپلیکیشن‌های مختلف را از طریق کامپیوترهای ویندوزی نیز با استفاده از این زبان برنامه نویسی توسعه و عرضه کنند. گسترش سوئیفت برای ویندوز علاوه بر اینکه میزان استفاده کنندگان از این زبان را افزایش می‌دهد، باعث می‌شود تا شرکت اپل نفوذ بیشتری در دستگاه‌های مختلف پیدا کند. اپل تائید کرده که سوئیفت یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای توسعه و عرضه اپلیکیشن‌ها است که در آینده نزدیک گسترش زیادی در میان کاربران پیدا می‌کند.

این زبان احتمالاً از طریق مایکروسافت استور به صورت اختصاصی برای برخی از آپدیت‌های جدید سیستم عامل ویندوز آماده عرضه می‌شود که کاربران امکان توسعه  و عرضه اپلیکیشن‌ها را با استفاده آن دارند.

اپل همچنین تصمیم دارد تا این زبان را برای برخی از توزیع‌های لینوکسی نیز آماده عرضه کند. بر این اساس کاربران دستگاه‌ها دیگر محدودیتی از لحاظ سیستم عامل در حال استفاده برای کار با سوئیفت نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید