ریموت دسکتاپ ویندوز 10 با پردازش ابری آژور بهینه سازی می‌شود

ریموت دسکتاپ ویندوز 10 با پردازش ابری آژور بهینه سازی می‌شود

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در آپدیت جدید سیستم عامل ویندوز 10 نسخه جدید ریموت دسکتاپ را آماده عرضه کند. این اپلیکیشن قرار است با استفاده از سرویس پردازش ابری مایکروسافت با عنوان آژور بهینه سازی شود.

WalkingCat نام کاربری فردی ناشناس در شبکه اجتماعی توییتر است که در چند سال گذشته با انتشار اطلاعات مربوط به فعالیت‌های شرکت مایکروسافت توانسته توجه‌های زیادی را به خود جلب کند. بررسی‌ها حاکی از آن است که WalkingCat در توییت جدید خود خبر از تجهیز نرم افزار ریموت دسکتاپ به سرویس مایکروسافت آژور دارد.

کاربران می‌توانند پس از دانلود و نصب نسخه جدید سیستم عامل ویندوز 10 آپدیت این اپلیکیشن را از طریق مایکروسافت استور دریافت کرده و آن را روی دستگاه خود نصب کنند. استفاده از این سرویس باعث می‌شود تا ریموت دسکتاپ ویندوز 10 بتواند به صورت بهینه‌تر فعالیت‌های مختلف را انجام دهد و کاربران دیگر با مشکلاتی نظیر قطعی‌های مکرر در حین کنترل یک کامپیوتر از طریق ریموت دسکتاپ نداشته باشند.

مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده نزدیک استفاده از مایکروسافت آژور را به سرویس‌های دیگر خود گسترش دهد. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که پردازش ابری، مهم‌ترین کسب و کار نرم افزاری مایکروسافت پس از توسعه سیستم عامل ویندوز 10 به حساب میاید و این کمپانی در آینده نزدیک تصمیم دارد تا با توسعه هر چه بهتر این سیستم با سرویس‌های مشابه توسعه داده شده توسط آمازون و گوگل رقابتی تنگاتنگ داشته باشد.

در پایان باید گفت که توسعه ریموت دسکتاپ از طریق سیستم ارتباطی آژور باعث می‌شود تا کاربران تمایل کمتری برای استفاده از سرویس‌های دیگر نظیر Teamviewer و Anydesk داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید