روند عرضه آپدیت بهاری ویندوز 10 در روز اول متوقف شد

روند عرضه آپدیت بهاری ویندوز 10 در روز اول متوقف شد

بر اساس جدول زمان‌بندی مایکروسافت، آپدیت بهاری ویندوز 10 با عنوان Spring Creators قرار بود در روز دهم آوریل، معادل بیست و یکم فروردین 1397 به صورت عمومی عرضه شود. اما بر اساس گزارش‌های منتشر شده، روند عرضه عمومی این به روز رسانی بزرگ متوقف شده است.

Zac Bowden از وب سایت Windows Central به تازگی اعلام کرده که وجود یک باگ در روند ارائه آپدیت بهاری باعث شده تا این به روز رسانی بزرگ برای ویندوز 10 متوقف شود و مایکروسافت تصمیم به اعمال تأخیر در عرضه آن بگیرد. باگ موجود در بیلد 1803 ویندوز 10 که هنوز جزئیاتی از آن معلوم نشده است، باعث شده تا روند عرضه عمومی آپدیت بهاری متوقف شده و مایکروسافت تصمیم بگیرد تا پیش از شیوع این باگ در دستگاه‌های ویندوزی، عرضه این آپدیت را متوقف کند.

Zac Bowden که برای اولین بار خبر توقف عرضه عمومی آپدیت بهاری را منتشر کرده است، اعلام کرده که ادعای خود را از طریق یکی از منابع آگاه، اما ناشناس به دست آورده است. در این میان، هنوز معلوم نیست که مایکروسافت چه زمانی تصمیم به عرضه دوباره آپدیت بهاری دارد.

روند عرضه عمومی آپدیت بهاری از روز سه شنبه شروع شده بود، اما وجود این باگ در نسخه جدید، باعث شده تا مایکروسافت در مدت کوتاهی، عرضه آن را متوقف کند. علاوه بر این، مایکروسافت هنوز ادعای دقیقی در مورد این توقف نکرده است، با این حال پیش بینی‌ها حاکی از آن است که به روز رسانی جدید ویندوز 10 تا چند روز آینده برای بار دیگر به کاربران عمومی که عضو برنامه اینسایدر نیستند، آماده عرضه خواهد شد.

آپدیت بهاری، که تا پیش از این با نام رداستون 4 توسعه داده می‌شد، چهارمین آپدیت بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 به حساب میاید که از لحاظ رابط کاربری و همچنین بازدهی، نسبت به نسخه‌های پیشین این سیستم عامل، دستخوش بهبودهای زیادی شده است. کاربرانی که تصمیم دارند از همین حالا قابلیت‌های ارائه شده در این نسخه را تست کنند، می‌توانند از طریق عضویت در برنامه اینسایدر، بیلدهای بتای آن را برای دستگاه ویندوزی خود دریافت و نصب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید