رابط کاربری لمسی و مبتنی بر قلم سرفیس نئو بهینه سازی می‌شود

رابط کاربری لمسی و مبتنی بر قلم سرفیس نئو بهینه سازی می‌شود

شرکت مایکروسافت هنوز به صورت رسمی سرفیس نئو را آماده عرضه نکرده است، با این حال اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که رابط کاربری و لمسی این محصول قرار است بهینه‌تر از آنچه در تبلیغات آن نشان داده شده باشد.
شرکت مایکروسافت به تازگی یک پتنت جدید را به ثبت رسانده که نشان دهنده ایده جدید این شرکت برای بهینه سازی رابط کاربری لمسی و مبتنی بر قلم است. این محصول می‌تواند امکان یادداشت برداری را از بخش بالای کیبورد که روی نمایشگر دوم قرار گرفته ارائه دهد.
این رابط کاربری امکان هم‌زمان استفاده از نمایشگر لمسی اصلی و یادداشت برداری با استفاده قلم در نمایشگر ثانویه را به کاربران می‌دهد. علاوه بر این مایکروسافت تصمیم دارد تا از سیستم هوشمندتری برای تشخیص دست خط استفاده کند که به کاربران امکان پر کردن فرم‌های الکترونیکی به صورت تایپ شده و در مدت زمانی کمتر را ارائه می‌دهد.
این رابط کاربری جدید به کاربران امکان استفاده از حالات مختلف بیشتر را می‌دهد و کاربران می‌توانند حق انتخاب بیشتری در زمان استفاده از سرفیس نئو داشته باشند.
گزارش وب سایت Windows United حاکی از آن است که این پتنت پس از معرفی سرفیس نئو یعنی در نوامبر سال 2019 میلادی به ثبت رسیده است. با این وجود می‌توان امید داشت که شرکت مایکروسافت این ایده جدید را در زمان عرضه سرفیس نئو در آن تعبیه کند و امکانات بهتری را به کاربران این محصول ارائه دهد. گفتنی است که سرفیس نئو در جریان کنفرانس اکتبر 2019 میلادی آماده معرفی شد و قرار است در زمانی نامشخص در سال 2020 میلادی آماده عرضه به کاربران شود.

دیدگاهتان را بنویسید